Javier Solana közel-keleti körútjának fontos állomása volt Damaszkusz, ám a nyilatkozatok alapján úgy tűnik, komolyabb döntések inkább a dohai Arab Liga-csúcson várhatók. Solana szerint az unió támogatja a palesztin egységkormány létrehozását, így elméletileg lehetnek majd megbeszélések egy olyan testülettel, amelyben az iszlamista mozgalom képviselője is helyet kaphat, ám leszögezte, nem változott az EU véleménye, továbbra is visszautasítanak minden együttműködést a Hamásszal. Újságírói felvetésre, miszerint az északír békefolyamat sem végződhetett volna sikerrel, ha a brit kormány nem tárgyal az Ír Köztársasági Hadsereggel, Solana azt mondta, minden probléma más, így külön kell kezelni. A szíriai külügyminiszter úgy vélte, aki nem a békét keresi, veszíteni fog. Damaszkusz szerint a Hamásszal feltétlenül tárgyalni kell, hiszen Gázában valóban ők tartják kezükben a hatalmat, az unió viszont egyértelműen visszautasítja a kapcsolatfelvételt hivatalos szinten.
Abdel Fatah Ammura külügyminiszter-helyettes lapunk kérdésére rámutatott, az unió határozottabb fellépése esetén nagyobb eredményeket lehetne elérni, és nagyon fontosnak tartják a páneurópai szervezet részvételét az egyeztetések során. „A közvetítés azonban legyen aktív, nem szabad, hogy szégyenlősen visszafogja magát az unió” – mondta a politikus.
Továbbra sem tárgyal a Hamásszal az unió
Szeretnénk, ha az Európai Unió tisztázná álláspontját a gázai háborúval kapcsolatban – mondta Válid al-Muallem szíriai külügyminiszter Javier Solanával együtt tartott sajtótájékoztatóján. Az unió kül- és biztonságpolitikai főképviselője megkerülte azt a kérdést, hogy az EU tárgyalna-e a jövőben a Hamásszal.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!