A lakosság 86 százaléka tartja megbízhatónak a kis üzletekben megvásárolt élelmiszereket, míg a szuper- és hipermarketek, diszkontok megítélése ennél jóval kedvezőtlenebb – derül ki a GKI Gazdaságkutató Zrt. friss kutatásából, amelyben a magyar lakosság élelmiszer-biztonsággal kapcsolatos tapasztalatait vizsgálták.
A felmérés szerint a szuper- és hipermarketek esetében a lakosság 32 százaléka, diszkontok esetében pedig 30 százaléka tartja megbízhatatlannak a vásárolt élelmiszereket. A termékek biztonságát illetően a megkérdezettek a „kínai” vagy „lengyel” típusú piacokat ítélik a legveszélyesebbnek, ezeket ugyanis a lakosság csaknem 90 százaléka tartja megbízhatatlannak. Ugyanakkor a fogyasztók többsége a hagyományos piacokról úgy vélekedik, hogy az ott kínált termékek teljesen megbízhatók.
A felmérés arra is rávilágít, hogy honfitársaink 66 százaléka már vásárolt olyan élelmiszert, amelyik a lejárati időn belül is romlott volt, vagy hamisított címke volt rajta, s ez leggyakrabban a húsáruk körében fordult elő. A fogyasztók 65 százaléka a tejtermékeket és -készítményeket illetően is jellemzőnek tartja a hamisítást, de a mélyhűtött termékek kapcsán is magas ez az arány. A termékeken lévő címkék információtartalmát a vásárlók hetven százaléka kétkedve fogadja – állapítja meg a GKI.
Kihasználta és méltatlanul bánt anyjával egy férfi