Javítás közben beszakadt a tető a kemecsei V. Cs. alatt, aki a zuhanás következtében olyan súlyosan megsérült, hogy kórházba szállítását követően meghalt. A korábban önkormányzati képviselőként is dolgozó Tüzép-tulajdonos vasárnap járt szerencsétlenül, miközben a viharkár okozta sérülést próbálta a telephelyén lévő raktárépületen kijavítani.
A baleset vasárnap dél körül történt, amikor a férfi a palatetőn kapaszkodva végezte a munkálatokat. A tetőburkolat összetört alatta, ő pedig mintegy nyolc métert zuhant a raktár betonpadlójára. A mentők fél órán át küzdöttek az életéért, stabilizálták állapotát, ám kórházba szállítását követően néhány órán belül belehalt a sérüléseibe. V. Cs.-nek egy gyermeke volt, a Tüzépet családi vállalkozásban feleségével együtt vezette – tájékoztatott Lipők Sándor, Kemecse polgármestere.
A június 7-i 33 Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei települést érintő viharban, bár többen megsérültek, eddig emberéletet nem követelt az elemi csapás. Az anyagi kár azonban tetemes, mintegy hétezer ingatlan sérült meg, és 36 ezer hektáron pusztult el a termés. A biztosítók múlt heti tájékoztatása szerint első körben közel egymilliárd forint kárt jelentettek, ám az ingatlanok fele nem volt biztosítva, így a tényleges kárérték ennek többszöröse. A vihar után két nappal Bajnai Gordon miniszterelnök a térségben járt, és azonnali segítséget ígért, ám az intézkedéseket tartalmazó kormányhatározat tegnapig nem jelent meg. Lipők Sándor közölte: meg nem erősített információi szerint a kormányhatározatot titkosították.
Emberáldozatot követelt a vihar
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!