Épphogy betöltötte tizennegyedik életévét az a győri fiú, akinek már el is rendelte előzetes letartóztatását a városi bíróság. A rendőrkapitányság eddigi adatai alapján a hosszú bűnlajstromú D. Tamás több mint félmillió forint lopási és ötvenezer forint rongálási kárt okozott egy hónap alatt.
A már büntethető fiatal többek közt betörte egy átalakított autóbusz ablakát, majd onnan székeket és festékszórót lopott el, amivel a jármű első szélvédőjére, illetve oldalára graffitit rajzolt. Egy másik alkalommal egy személyautót tört fel, abból ellopta a rádiót és ötven darab CD-t. Letörte egy motorkerékpár kormányzárát, de mivel ennek ellenére nem sikerült beindítania, meggyújtotta a bukósisaktartóban lévő kötszert, bedobta a tankba, és végignézte, ahogy felrobban. D. Tamás társaival – többek közt a nemsokára szintén fiatalkorúnak számító Sz. Márióval – felfeszítette egy nyilvános telefonfülke pénzperselyét, játékgépet loptak egy lakásból, valamint egy iskola ablakpárkányairól 28 méter réz vízelvezetőt fejtett le.
Kálmán Gabriella, a győri rendőrkapitányság sajtóreferense lapunknak elmondta: a gyerekek, akiknek családi háttere régóta ismert a rendőrség előtt, éjszakánként gyakran voltak az utcán, a járőrök is számos alkalommal igazoltatták őket.
– Ezek a bűnözőpalánták régóta megkeserítették a helybéliek mindennapjait, ezért is örömteli, hogy legalább egyikük ellen sikerült végre eljárást indítani – mondta Kálmán Gabriella.
A fiatalkorú D. Tamás ellen lopás és más bűncselekmények miatt a Győri Városi Bíróságon egy, míg a Győri Városi Ügyészségen négy eljárás van folyamatban. Gyermekkorú társai szabadlábon vannak.
Kilencéves gyerekét küldte lopni egy nő
