Populizmust emleget Göncz Kinga
A következő időszak nagy kérdése, hogyan lehet az emberek számára világossá tenni, hogy a populizmus zsákutca – mondta Göncz Kinga szocialista európai parlamenti képviselő Zánkán, a Szocialista Ifjúsági Internacionálé világtalálkozójának szombati fórumán. Gurmai Zita EP-képviselő pedig arra mutatott rá, hogy 2010-re 27 millió munkanélkülivel kell számolni Európában, s ennek első hulláma a fiatalokat érinti majd. (MTI)
Büntet az OEP
Tízből kilenc szúrópróbaszerűen ellenőrzött somogyi háziorvosnál talált hiányosságot az Országos Egészségbiztosítási Pénztár: a rendelőt régóta kerülő egészséges páciensek után járó kártyapénz visszafizetésére kötelezték az orvosokat – írta szombaton a Somogyi Hírlap. Az ellenőrzöttek kilencven százalékát megbüntették, összesen kétmillió forintra. (MTI)
Jud Süss: nyomozás
A Népszava úgy tudja, ismét nyomoznak a Jud Süss náci propagandafilmet vetítő cég egyik tagja ellen, szerzői jog megsértése miatt. A napilap szerint Gede Tibor ellen körözést is kiadott a rendőrség, mert megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy a film jogaival rendelkező alapítvány engedélye nélkül vetítette nyilvánosan, belépődíjért, és adta ki DVD-n, illetve videokazettán a filmet. (MN)
Tragikus hétvégén vagyunk túl, Magyarország vizei nem voltak kegyesek az áldozatokkal + videó
