Robog a profitenisz-cirkusz, sorjáznak a tengerentúli kemény pályás viadalok, amolyan felvezetésként a csúcspontnak számító, szeptember eleji US Openhez. Múlt héten a nők Los Angelesben, a férfiak Washingtonban küzdöttek, s az olasz Flavia Pennetta, illetve az argentin Juan Martin Del Potro aratott végső sikert. Ezen a héten Cincinnati, valamint Montreal a következő állomás, amiért pedig érdemes részletesebben is foglalkozni ezekkel az eseményekkel, a honfitársaink, Szávay Ágnes és Czink Melinda személye mellett három igazi klasszis visszatérése.
A cincinnati WTA-viadal még tavaly is kis, 175 ezres Tier III rangú versenyecskének számított, a döntőt az orosz Nadja Petrova és a francia Nathalie Dechy, tehát két, sztárnak nehezen nevezhető játékos vívta. Idén a pénzdíj megugrott kétmillió dollárra, s máris előnyösen átalakult a mezőny, a legutóbbi nyertes Petrova hiába tizedik a világranglistán, most csak 10. kiemelt lehet, mert a „top ten” minden tagja jelezte részvételét. S ha ez még nem lenne elég, a bő két éve visszavonult egykori világelső, a belga Kim Clijsters is itt és most ragad ütőt először kislánya tavaly februári születése után. Pontosabban ragadott, hiszen magyar idő szerint éjjel játszott a 12. kiemelt francia Marion Bartolival. Korábban egyszer, 2003-ban San Diegóban találkoztak, akkor a belga nyert 6:1, 6:1-re, de a mostani eredmény ismerete nélkül mondjuk, hogy azok az idők már elmúltak. Valamiképpen a 2005-ös US Opent megnyert, még mindig csak 26 éves sportoló előzetes nyilatkozata is erre utal: „Nem úgy érzem magam, mint aki most tér vissza, hanem úgy, mint aki most kezdi a pályafutását.”
Cincinnatiben két magyar játékos is megméreti magát: a friss világranglistán 33. Szávay Ágnes a selejtezőből felkerült Urszula Radwanskával (62.) kezd ma, Czink Melinda (59.) pedig a francia Alize Cornet-t (28.) tegnap már le is győzte 6:3, 6:2-re. Szávay a nagyszerű budapesti diadal után három héttel Los Angelesben leszerepelt, kérdés, lesz-e ereje újra összeszedni magát. Ha legyőzi a kisebbik Radwanska lányt, akkor valószínűleg a kaliforniai versenyt megnyert Pennetta (12.) következhet neki.
Montrealban a férfiak hárommillió dolláros csúcsviadalán szintén ott van hiánytalanul a világranglista élcsoportja, külön szenzáció, hogy az élen álló Roger Federer, valamint a második Rafael Nadal is itt tér vissza. Kihagyásuk merőben más okok miatt következett be. A svájci klasszis, miután a Roland Garrost követően Wimbledonban is történelmet írt, családi körben várta ikrei világra jöttét. Július 23-án rendben megszületett Charlene Riva és Myla Rose, így az apuka – ahogy az várható is volt a habitusát ismerve – világgá kürtölhette: „Ez életünk legboldogabb napja!” Jellemző, hogy Federer nem adta el jó pénzért lányai képeit valamelyik magazinnak, hanem azonnal közzétette az édesapja által készítette fotókat a szabad hozzáférésű facebook-ján. Nagy spanyol riválisa, Nadal kevésbé fennkölt okok miatt mulasztott heteket, a számára balul sikerült Roland Garros után térdsérülését gyógyítgatta. „Többet töltöttem a kanapén az elmúlt két hónapban, mint az utóbbi négy évben összesen” – mondta, hozzátéve, azért szívesen megvédené címét Kanadában. Meglátjuk.
Az őzek párzási időszaka miatt van veszély az utakon
