Elmaradt döntések Nagykanizsán

Továbbra is a polgármester személye körüli küzdelem határozza meg a nagykanizsai közgyűlés működését, miközben fontos kérdésekről nem tárgyal a testület.

Munkatársunktól
2009. 08. 16. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Eredmény nélkül ért véget tegnap a rendkívüli közgyűlés Nagykanizsán, a testület tagjai csak egyetlen napirendi pontról szavaztak. Cseresnyés Péter, a Zalai megyei város Fidesz–KDNP-s alpolgármestere lapunknak elmondta, miután a képviselők többsége nem támogatta a helyi szervezeti és működési szabályzat módosítását, amivel Marton István polgármester a jogkörének egy részét visszanyerte volna, feloszlott az ülés. A polgármester ezután nem tette lehetővé, hogy a város számára fontos napirendi pontokat tárgyaljanak meg.
Nagykanizsán az utóbbi hetekben egymást érik a botrányok. Ismert, a Fidesz nagykanizsai frakciója a múlt héten szólította fel lemondásra a három éve még a támogatásukkal megválasztott polgármestert, mert úgy ítélik meg, hogy Marton István nem tud és nem akar együtt dolgozni a város közgyűlésével, munkáját önkényeskedés és az egyeztetések hiánya jellemzi. Bene Csaba frakcióvezető akkor úgy fogalmazott, hogy a polgármester több mint húsz alkalommal sértette meg a közgyűlés szervezeti és működési szabályzatát, több mint harminc alkalommal vállalt kötelezettséget közgyűlési felhatalmazás nélkül, a jegyző pedig sok esetben volt kénytelen törvényességi észrevételt tenni. Marton István kijelentette: nem mond le polgármesteri tisztségéről. Úgy fogalmazott, hogy csaknem három éven át volt kénytelen védeni a város kaszszáját a keselyűktől, nyilván nem fogja közéjük dobni a kulcsot most sem. Két nappal később az MSZP politikusai arra szólították fel a polgármestert, hogy tárja a nyilvánosság elé, milyen gazdasági visszaélésekről van tudomása a városban.
A napokban pedig az SZDSZ nagykanizsai szervezete kezdeményezett átfogó jegyzői vizsgálatot amiatt, hogy a város polgármestere vagy az alpolgármester jogszerűen írtak-e alá szerződéseket a ciklus kezdete óta. Röst János szabad demokrata városatya azt mondta, a vizsgálatnak ki kell terjednie arra, hogy a szerződéseknél volt-e jogi ellenjegyzés, létezik-e olyan szerződés, amelyet törvényességi észrevétel ellenére írtak alá, és voltak-e olyan kötelezettségvállalások, amelyeknél a törvényes feltételek nem álltak fenn. A képviselő ezt azzal összefüggésben indítványozta, hogy Marton István korrupciógyanús ügyletekről tett említést. Röst János szerint azt kellene vizsgálni, hogy a vagyongazdálkodással kapcsolatos szerződéseket jogszerűen kötötte-e a polgármester.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.