rendőrség
Elhagyta az országot a doktornő, akit megtámadtak a rendelőben

2007. augusztus 2.: A ceglédi földhivatal bejegyzi Joáv Blum tulajdoni jogát az albertirsai gyümölcsösre.
2008. május 6.: Az MNV Zrt. tájékoztatása alapján a King's City Kft. 2008 május 6-i megkeresését követően hivatalosan is megkereste azokat az állami cégeket, amelyek a sukorói terület vagyonkezelői voltak.
2008. május 26.: A Gyurcsány Ferenc vezette kormány tagjai, köztük Bajnai Gordon volt gazdasági miniszter, jelenlegi miniszterelnök találkoztak a Parlament Nándorfehérvári Termében a King’s City kaszinónegyedet a sukorói partra megálmodó izraeli befektetőkkel. Pontokba szedték az egyes miniszterektől a következő szűk időszakban elvárt lépéseket.
2008. július 16.: A földhivatal bejegyzi Joar Blum (sic!) tulajdoni jogát a pilisi gyümölcsösre, mégpedig izraeli címmel.
2008. július 19.: Sukoró önkormányzata határozatot hoz arról, hogy a tulajdonában lévő egyik kéthektáros, gyep, legelő művelési ágba sorolt területét eladja Joáv Blumnak. A helyi képviselő-testület a helyi rendezési terv módosításáról is dönt, annak érdekében, hogy az eladott terület bekerüljön az üdülőházas építési övezetbe, s 15 százalékos mértékben beépíthető legyen. Egyúttal arról is határoznak: az önkormányzat egyetért azzal, hogy a pénzügyminiszter a játékkaszinók üzemeltetésére vonatkozó olyan tartalmú koncessziós pályázatot írjon ki, amelynek értelmében az önkormányzat területén első kategóriába sorolt játékkaszinó működhet.
2008. július 30.: A Magyar Nemzeti Vagyontanács Tátrai Miklós vezérigazgató előterjesztése alapján jóváhagyja a csereszerződést.
2008. július 30.: Bejegyzik a sukorói hetven hektárra Joáv Blum tulajdonjog iránti kérelmét a földhivatalnál.
2008 októbere: Joáv Blum kifizeti az MNV Zrt.-nek az ingatlanok közötti 296,61 millió forintos értékkülönbözetet.
2008. szeptember 2.: A földhivatal feltünteti a pilisi és albertirsai ingatlanok széljegyén az MNV Zrt. csereszerződés iránti kérelmét.
2008. december 11.: „Kisebb” módosításokat végeztek a csereszerződésen, és ezt követően a felek a földhivatalhoz fordultak – olvasható az MNV Zrt. hivatalos tájékoztatásában.
2009. április 1.: A beruházást – a Gyurcsány– Bajnai-kormány egyik utolsó döntéseként – április elsején kiemelt állami beruházásnak minősítették.
Lapunk információi szerint szerdán benyújtotta az érintett földhivatalokhoz fellebbezését Joáv Blum. A monori és a ceglédi földhivatalok ügyészségi óvás nyomán július elején ugyanis törölték Joáv Blumot a pilisi és albertirsai gyümölcsösök tulajdoni lapjáról. Mint ismert, ezen területeket ajánlotta fel cserébe az államnak a Velencei-tó partján fekvő mintegy hetvenhektárnyi területért. Pillanatnyilag a helyzet az, hogy Joáv Blum nem tulajdonosa a két gyümölcsösnek, így a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.-vel kötött csereszerződés sem léphet életbe. Ám ha fellebbezésének az érintett földhivatalok helyt adnak, s az ellen az ügyészség sem él kifogással, úgy a tó partján felépülhet a Gyurcsány–Bajnai-kormány által is támogatott vigalmi negyed.
Közben elkészül a Bajnai Gordon miniszterelnök által a Pénzügyminisztériumtól (PM) az ügyben megrendelt vizsgálati jelentés is. Ugyanakkor a PM kommunikációs igazgatója, Pichler Ferenc szerint az úgynevezett King’s City-ügyben Bajnai Gordon miniszterelnök által elrendelt vizsgálati jelentés nem tartozik a nyilvánosságra. A Magyar Nemzet aziránt érdeklődött, hogy megkaphatja-e a sukorói állami földcsere ügyében elkészült pénzügyminisztériumi jelentést. Nem – válaszolta a fizetését a nyilvánosság tájékoztatásáért az adófizetők pénzéből felvevő kommunikációs igazgató. Unszolásunkra elárulta: „A jelentés nem a sajtó számára, hanem a megrendelőnek készült.” Vagyis úgy tűnik, a jelentést majd csak Bajnai Gordon olvasgathatja. A szaktárca vezetője, Oszkó Péter a kormány közeli Népszabadságnak arról számolt be, hogy a belső eljárás során nem találtak komolyabb szabálytalanságokat.
Bajnai Gordon egyébként a Magyar Hírlap birtokába jutott dokumentumok szerint az ügy előkészítésében is nagyon komoly szerepet vállalt. Ezért maga a vizsgálat elrendelése is furcsán hatott, hiszen a szóban forgó jegyzőkönyv szerint Bajnai Gordon még gazdasági miniszterként, Gyurcsány Ferenc akkori miniszterelnökkel, Veres János volt pénzügyminiszterrel, és a közben ugyancsak lemondatott Tátrai Miklós MNV Zrt.-vezérigazgatóval jóval a csereszerződés megkötése előtt biztosították támogatásukról az izraeli befektetőket képviselő Joáv Blumot. A lapunk birtokában lévő dokumentumok alapján pedig arra a következtetésre lehet jutni, hogy kormányzati hátszél nélkül a csereszerződés nem jöhetett volna létre. Az ügyészség egyébként félmilliárd forintos vagyonvesztést okozó hűtlen kezelés miatt is vizsgálódik.
Az ügylet lényegi elemeit tekintve elmondható, hogy Joáv Blumnak 2008. július 16-ig csak egy albertirsai gyümölcsöse volt, ugyanis ezen a napon jegyezték be új szerzeményét, a pilisi gyümölcsöst. Ezt ráadásul a monori földhivatal egy Joar nevű, izraeli lakcímű személy nevére jegyezte be. Mindenesetre a kormány a már említett találkozón két hónappal e területszerzése előtt biztosította, hogy támogatja kaszinóépítési tervét. A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. még ennél is gyorsabb volt, hiszen tájékoztatása szerint a King’s City Kft. (tehát nem egy magánszemély, hanem egy cég) korábbi megkeresése alapján, már május 6-án intézkedett arról, hogy a Velencei-tó északi partján húsz különböző állami cég vagyonkezelésében lévő területek visszakerüljenek az MNV Zrt.-hez. Nem késlekedett a sukorói önkormányzat sem, hiszen képviselő-testülete július 19-én határozott arról, hogy értékesítik Joáv Blumnak a település tulajdonában lévő mintegy kéthektáros gyepes területet. Mindezt arra hivatkozva, hogy „a tóparti állami tulajdonú területeken jelentős beruházások, fejlesztések előkészítése folyik”. Tehát úgy tűnik, az állami intézmények legalább két hónappal korábban elkezdték előkészíteni a befektetőknek a terepet, mintsem hogy tulajdonába került volna a cserére felajánlott pilisi ingatlan. Az önkormányzat pedig tudhatott erről, hiszen igen gyorsan reagált. A dátumok tekintetében az is nagyon szembeötlő, hogy ugyanazon a napon, amikor a Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács dönt a csereszerződés elfogadásáról, a vagyonkezelő felelős igazgatói és Joáv Blum azt már alá is írják, ráadásul el is viszik a földhivatalba és a sukorói területre bejegyeztetik Joáv Blum tulajdonjog-bejegyzés iránti kérelmét.
Az MNV Zrt. tájékoztatása szerint a földcserére azért volt szükség, mert a Joáv Blum tulajdonában lévő földeken haladna az M4-es gyorsforgalmi út. Ehhez viszont csak pár hektár kisajátítására lett volna szükség – amit az állam más esetekben természetszerűen tesz meg –, s nem 182 hektárnyi értéktelen gyümölcsös átvételére. A tervezett út nyomvonalán lévő gyümölcsösök egyikének, a pilisinek a volt tulajdonosa a Hír TV-nek arról számolt be, hogy tőle, a 99 hektárból, még csak valamivel több mint hét hektárt kívánt kisajátítani az állam, töredékárért.
Ingatlanszakértők szerint egyébként az ügylet hátterében megjelenő rengeteg offshore cég miatt egyértelműnek tekintik, hogy egy egyszerű földspekulációról van szó. Az olcsón megszerzett tóparti területet ugyanis, építési területté nyilvánítása után, több ilyen cégen átmozgatva, végül tíz-, hússzoros áron lehet továbbértékesíteni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.