Pristina ellenzi a szerb belügyminisztérium és az EULEX együttműködési megállapodásának aláírását, s figyelmeztette az EU misszióját, hogy e lépésével kockára teszi a jó kapcsolatokat a koszovói kormánnyal. Pristinai jóváhagyás nélkül a megállapodás amúgy sem érvényes, mivel a nemzetközi egyezmények a Koszovói Köztársaság hatáskörébe tartoznak, hangoztatják a koszovói politikusok, kifejezve reményüket, hogy „az EULEX nem bocsátkozik ilyen kalandokba a szerb kormánnyal”. Az EULEX egyébként a térség más országainak a belügyminisztériumával is megállapodást ír alá a bűnözés elleni közös harcról. A koszovói rendőrség tegnap újabb csapást mért a szervezett bűnözésre, letartóztatott egy héttagú, többnemzetiségű bűnbandát.
Belgrádi szervezésben közben rendkívüli helyhatósági választásokat tartottak egyes szerblakta területeken, Gracsanica és Gorazdevacs koszovói szerb enklávékban. A győztes a Tomiszlav Nikolics-féle Szerb Haladó Párt. Pristina a választást érvénytelennek, megszervezését elfogadhatatlannak nevezte, de nem zavarta meg a gyér érdeklődés mellett megtartott voksolást.
Sali Berisa albán kormányfő szerint az albán nemzeti egység projektumának kellene irányadónak lennie mind a tiranai, mind a pristinai politikai vezetők számára. Úgy véli, hogy egyik ország sem tekinthet a másikra mint külföldi államra.
Drogbotrányba keveredett Pikó András embere, lemondott a mandátumáról
