Megkapták a hevesiek a kórházpénzt

Hírösszefoglaló
2009. 08. 08. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Megérkezett a Heves megyei közgyűlés számlájára az a hétszáznegyvenmillió forint, amit korábban fizetettek ki a távozó egri kórházi dolgozók végkielégítésére – közölte az önkormányzat alelnöke. A megyegyűlés az önkormányzati tárca csoportos létszámleépítést támogató keretére benyújtott pályázat alapján nyerte el az összeget – közölte Merczel József. A pénzt annak az 516 dolgozónak fizették ki, akik nem kötöttek szerződést a HospInvesttel, és távoztak az intézményből, illetőleg az összeg fedezte az ehhez kapcsolódó járulékokat is. A HospInvest Zrt. 2008. november 1-jén vette át az egri kórház üzemeltetését, ám a cég csődje miatt a megyegyűlés a kórház vagyonkezelésére létrehozott nonprofit társaságot bízta meg augusztus 1-jétől az üzemeltetéssel. Eger önkormányzata erre a feladatra felajánlotta egy közös cég alapítását, ám ezt a szocialisták visszautasították.
Heves megyében korábban a hatvani és a gyöngyösi önkormányzat is úgy döntött, hogy felbontja a helyi kórház működtetéséről szóló, HospInvesttel kötött szerződést. Mindkét önkormányzat saját cégén keresztül, augusztus 1-jétől venné át az intézményt. Hatvan esetében a parádfürdői kórházat is, amely a hatvani kórház részlegeként működik.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.