Az izraeli sajtóban megjelent beszámolók szerint egy fekete ruhás, álarcos férfi automata fegyverből tüzet nyitott fiatalok egy csoportjára a helyi melegközösség központjánál Tel-Aviv belvárosában, majd elmenekült. Egy fiú és egy lány a helyszínen életét vesztette.
Jichák Aharonovics belbiztonsági miniszter azt mondta a katonai rádióban, hogy homofób támadásról van szó, és azt ígérte, a rendőrség mindent megtesz azért, hogy kézre kerítse a tettest. Az éjszaka folyamán több ezren gyűltek össze a klubnál, hogy elítéljék a támadást. Köztük volt Nican Horovic, az izraeli parlament egyetlen tagja, aki nyíltan vállalja homoszexualitását. Szavai szerint nem kétséges, hogy az izraeli melegek közössége ellen ez volt a valaha elkövetett legsúlyosabb támadás.
A kommentárok megjegyzik: noha a kozmopolita Tel-Avivban élénk a melegközösség élete, a zsidó állam más vidékein nem elfogadott, hogy valaki nyíltan vállalja másságát, amely tiltott vallásos zsidó körökben. Az évenkénti melegfelvonuláson Jeruzsálemben többször erőszakba torkollott az ultraortodoxok tiltakozása. Négy éve a meleg büszkeség napján egy ortodox zsidó késsel megsebesítette a melegfelvonulás három résztvevőjét. Tettéért 12 évet kapott.
Míg a nemzetközi hírcsatornák Izraelből érkező híreit a meleggyilkosság dominálta, arról kevés tudósítás látott napvilágot, hogy kilakoltattak két arab családot saját otthonukból Kelet-Jeruzsálemben, a Sejk Dzsarráh negyedben tegnap reggel. A kiürített területre zsidó családok költözhetnek. Az MTI szerint a projektet Irving Moskowitz amerikai zsidó milliomos finanszírozza, aki rendszeresen pénzel olyan zsidó telepes szervezeteket, köztük az Ateret Kohanimot, amelyeknek célja az 1967-ben megszállt, majd bekebelezett Kelet-Jeruzsálem „judaizálása”, azaz a zsidó lakosság számának növelése.
Előre megvan az ítélet a Trump-kormányzat elleni perben?
