BBC.CO.UK
Az örömlányokat is megbízhatóbbnak tartják Kínában a politikusoknál és a tudósoknál – derült ki egy internetes felmérésből, amelyet a brit közszolgálati médium idézett. A közvélemény-kutatás során több mint háromezer embert kérdeztek meg. 7,9 százalékuk tartja a prostituáltakat a legmegbízhatóbbaknak, amivel a „bronzérmet” szerezték meg az örömlányok a bizalmi toplistán.
A második helyen a vallási személyek állnak, az elsőn a parasztok. A negyedik hely a katonáknak jutott.
guardian.co.uk
A baloldali brit lap arról ír, hogy egy televíziónak adott interjújában Észak-Írország pénzügyminisztere kritizálta az antirasszista csoportok tevékenységét. Sammy Wilson szerint ezek a szervezetek egy egész iparágat hoztak létre maguknak, hogy felnagyítsák a rasszista veszélyt.
A miniszter azt állítja, hogy ezen csoportok számára létkérdés a rasszizmus napirenden tartása.
Herald Tribune
A New York Times globális kiadása Bill Clinton egykori amerikai elnök újságíró-szabadító észak-koreai útja kapcsán megjegyzi: annak akkor lesz igazán haszna, ha ismét tárgyalásokra tudja buzdítani a phenjani rezsimet. A lap vezércikkében azt írja, hogy amerikai tisztségviselők szerint Észak-Korea már egy ideje annak a lehetőségét keresi, hogy miként létesíthetne kapcsolatot Washingtonnal presztízsveszteség nélkül. Mindazonáltal Barack Obama amerikai elnöknek vigyáznia kell arra, hogy a kapcsolatok újraindításának feltételeit ne Phenjan szabja, amely óriási hibákat vétett azzal, hogy az új amerikai kormányzat békülékeny üzenetei ellenére az elmúlt hónapokban fokozta nukleáris és rakétaprogramjának ütemét. Világossá kell tenni számukra, hogy immár nem elég a régi ígéretekkel előhozakodniuk, amelyeket megszegtek: a nukleáris leszerelés lépéseinek visszafordíthatatlanoknak kell lenniük, például a fegyverprogramot plutóniummal ellátó jongbjoni reaktor magját ki kell önteni betonnal.
The Boston Globe
Azok a remények, amelyeket Barack Obama „változás” jeligével folytatott kampányában táplált a kétpárti erőfeszítésekről az ország problémáinak megoldása érdekében, szertefoszlottak – kommentálja a keleti-parti demokrata lap Sonia Sotomayor főbíróvá választását a szenátusban, ahol mindössze kilenc republikánus honatya szavazta meg, az eljárást pedig súlyos politikai viták övezték. Az ellenzék jelezte, hogy sokra tartják Sotomayor szakmai teljesítményét, és a liberális jelölttel szembeni magatartásukat azzal magyarázták, hogy a múltban a demokraták is elutasítóan viselkedtek az ő jelöltjeikkel szemben.
Magyar Péter a hallgatást választotta, miután agrárszakértője csimpánzhoz hasonlította a magyar gazdákat
