Röviden

MN
2009. 08. 06. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Arsenal-gála Szombathelyen
Az angol Premier League-ben negyedik helyen végzett Arsenal labdarúgócsapata barátságos mérkőzésen 5-0-ra nyert tegnap az NB I-ben bronzérmes Haladás vendégeként. Tavaly még 12 ezren voltak kíváncsiak a párharc „első felvonására”, ám idén mindössze négyezren ültek a lelátókon. Az angolok legtöbb sztárjukat elhozták, így pályára lépett többek között Eduardo, Gallas, Van Persie és Arsavin is. Az első félidőben Bendtner (17., 42.) és Eduardo (24., 40.) is két góllal örvendeztette meg az angol foci híveit, fordulás után pedig még Van Persie talált be a kapuba (66., 11-esből). (MTI)

Amerikát kiütötték
Az Egyesült Államokban rendezett labdarúgó Aranykupa, a CONCACAF régió bajnokságának döntőjében, New Yorkban Mexikó 5-0-ra kiütötte a házigazdákat. Mindez hatalmas meglepetés azután, hogy az amerikai válogatott egy hónapja szenzációsan szerepelt a Dél-afrikai Köztársaságban lebonyolított Konföderációs Kupán, az elődöntőben 2-0-ra verte Spanyolországot, és a döntőben is 2-0-ra vezetett a végül 3-2-es győzelmet aratott Brazília ellen. (MN)

Szávay a 32. helyen
Szávay Ágnes előző heti pozícióját megtartva 32. a női teniszezők legfrissebb világranglistáján, Czink Melinda pedig, négy helyet rontva, az 56. a rangsorban. Kapros Anikó, aki 2004-ben a 44. helyen is állt, hosszú idő után visszakerült az első kétszázba, a 197. helyre. Női világranglista: 1. Szafina (orosz) 10 251 pont, 2. S. Williams (amerikai) 8509, 3. V. Williams (amerikai) 6617, 4. Gyementyjeva (orosz) 6591, 5. Kuznyecova (orosz) 6071, 6. Jankovics (szerb) 5950, …32. Szávay Ágnes 1624, …56. Czink Melinda 1067, …162. Marosi Katalin 376, …197. Kapros Anikó 278, …255. Arn Gréta 196. (MN)

Maradona marad
Diego Maradona kategorikusan cáfolta, hogy távozik az argentin labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról, és a Portsmouth új, milliárdos tulajdonosa, Szulajman al-Fahim felkérésére az angol csapat szakmai tanácsadója lesz. Az egykori világklasszis bejelentette, hogy a 2011-es Copa Americán is ő irányítja az argentin válogatottat, s már alá is írta a szerződését. (MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.