Kocsis István, a BKV vezérigazgatójának menesztésével megoldódna a közszolgáltatónál kifizetett több mint hárommilliárd forintos végkielégítési ügy? Az MSZP tegnapi bejelentése szerint ehhez az „egyszerű” megoldáshoz a fővárosi ellenzék támogatását is várják.
– A Fidesz semmi szín alatt nem támogatja, hogy a BKV-nál történtek feltárása nélkül, egyetlen személyi döntéssel „elsikálhassák” a közvéleményt felháborító ügyeket. Különösen meglepő, hogy az MSZP naponta változó véleményeit rendre egy olyan pártember, Burány Sándor teszi közzé, akinek az égvilágon semmi köze nemhogy a BKV-hoz, de a Fővárosi Közgyűléshez sem. Talán nem bíznak a területért felelős főpolgármester-helyettesükben?
– Az ellenzék korábban már lemondásra szólította fel Hagyó Miklóst, aki a főpolgármesterhez hasonlóan egy ideje látványosan kerüli a nyilvánosságot.
– Hiába próbálja meg koalíciós társára kenni a felelősséget az MSZP, tény: Hagyó Miklós 2006 vége óta felügyeli a területet, ő saját hátán hozta ide a végkielégítési botrányban is vastagon érintett, a tavalyi közbeszerzési és tanácsadói ügyek kipattanása után szintén gyorsan menesztett Antal Attilát és végső soron Kocsis Istvánt is. Nem engedhető meg, hogy egy rapid személycserével leállítsák, megakadályozzák az éppen most zajló vizsgálatokat.
– Nem gondolja, ebben a helyzetben különösen furcsa az, hogy a máskor BKV ügyekben aktív SZDSZ-es főpolgármester meg sem szólalt eddig?
– Segítünk Demszky Gábornak, ezért javaslatot teszünk arra, hogy a BKV ügyében a Fővárosi Közgyűlés augusztus végi ülésén vonja el a gazdasági bizottság hatásköreit, beleértve a közműcégek vezetőinek kinevezési-felmentési jogát is.
– Más önkormányzati társaságoknál, az FKF Zrt.-nél is felvetődött, hogy cégvezetők ugyancsak több tíz millió forintos végkielégítésekkel, vagy a törvény megkerülésével úgynevezett lelépési pénzekkel távoztak posztjukról.
– Valamennyi közműcég működését tisztázni kell, és külön felhívom a figyelmet a világhírű budapesti gyógyfürdők tervezett privatizációjára. Ezúton jelezném minden érdeklődő vállalkozásnak, fontolják meg, be akarnak-e szállni pénzükkel ilyen bizonytalan ügyletekbe, ugyanis ha egy év múlva az ellenzék kap felhatalmazást Budapest irányítására, arra számíthatnak, hogy visszaállítjuk az eredeti állapotokat.
– Csaknem egy év múlva lesznek az önkormányzati választások. Mihez kezdenének ezzel a csődtömeggel?
– Kész a programunk, a közeljövőben hozzuk nyilvánosságra. Annyit elmondhatok, hogy a Fidesz alapjaiban átszervezné az adófizetők pénzén működtetett közszolgáltatást. Létrehozzuk majd az operatív munkát végző városigazgatóságot. Két nagy céget alakítanánk, az egyik kizárólag a közlekedéssel foglalkozna, a másik az összes többi közszolgáltatást látná el, a Fővárosi Közgyűlés pedig szigorúan saját kezében tartaná a megrendelői és az ellenőrzési feladatokat.