A Fészek Művészklubban ünnepelte megalakulásának 105. évfordulóját a kaposvári székhelyű Berzsenyi Dániel Irodalmi és Művészeti Társaság. A péntek esti rendezvényen a Berzsenyi-díjasok üdvözletét Csoóri Sándor és Tőkés László tolmácsolta a jelenlévőknek, majd a társasághoz kötődő írók, költők, irodalomtörténészek mondtak úgynevezett szakmai köszöntőt.
Fórizs Gergely azt taglalta, hogy meg lehet-e érteni Berzsenyi esztétikai főművét, Kiss Dénes Rút sybarita váz, Ágh István pedig A pannon költészet mandulafája címmel tartott előadást.
Takáts Gyuláról, a társaság örökös elnökének munkásságáról értekezett Pomogáts Béla, Czigány György a muzsikát kereste Berzsenyi költészetében, Kósa Csaba pedig a társaság irodalmi, kulturális lapja, a Somogy újraélesztéséről fejtette ki főszerkesztői gondolatait.
Az irodalmi délután művészvendége és előadója volt Molnár András operaénekes, Pap János színművész és a váci Vox Humana Énekkar.
105 esztendős a Berzsenyi társaság
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en














Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!