Határjelrongálás miatt állították elő a násznépet

Munkatársunktól
2009. 09. 25. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Toroczkai László, a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom tiszteletbeli elnöke tegnap kiadott közleményében elismeri a Magyar Nemzet információját, miszerint a hét végén Kübekházán tartott esküvője után a rendőrség a panzióban ünneplő násznép jelentős részét a szegedi rendőrségre vitte.
– Egy gépkocsit, ami már hazafelé tartott a lakodalomból, Szegeden tartóztattak fel, utasait bilincsben állították elő és fogdába tették. Egyértelműen kiderült, hogy magát az esküvőt is megfigyelték, hiszen a rendőrök pontosan tudták, hogy a kocsiban ülők honnan jönnek – áll Toroczkai közleményében, aki szerint a rendőrségen mindenkit lefényképeztek, ujj- és talpnyomatot vettek tőlük, illetve meghallgatták őket. A Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom tiszteletbeli elnöke azt állítja, hogy többeket levetkőztettek, még a tetoválásukat is lefotózták, majd közölték velük, hogy csak tanúként akarták meghallgatni őket.
Szenti Szabolcs, a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője lapunknak nyilatkozva cáfolta, hogy kényszerítő eszközöket használt volna a rendőrség. A násznép igazoltatására Szenti Szabolcs szerint azért volt szükség, mert a Kübekházától pár kilométerre lévő hármashatár-követ valaki megrongálta, arról két ország – Románia és Szerbia – címerét eltávolította, és a helyszíni adatgyűjtés, illetve tanúkihallgatás a közeli panziót is érintette – magyarázta Szenti.
A rendőrség hétfőn a panzió tavában megtalálta a határkőről eltávolított címereket (az obeliszk a trianoni békediktátum időpontját hirdeti), a rongálással egy személyt gyanúsítottak meg.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.