A BUX a 2,14 százalékos emelkedésével túlszárnyalta a régiós és a nyugat-európai részvénypiacokat is, hiszen ezek a budapesti tőzsdeindex alatt teljesítettek. Például Nyugat-Európában a börzék csak 0,5 százalékos növekedést produkáltak általában – összegezte az eseményeket a távirati irodának Szegner Balázs, az Equilor Befektetési Zrt. üzletfejlesztési igazgatója. A BUX kiemelkedően jó teljesítményének okáról az üzletfejlesztési igazgató úgy vélekedett, hogy azt részben short pozíciók zárása is okozta. A vezető papírok közül Szegner Balázs kiemelte a Molt, amely 3,21 százalékos drágulásával a kereskedés végére megelőzte a 2,46 százalékot erősödő OTP-t. A bankpapír ugyanakkor a BÉT forgalmának jelentős hányadát tette ki a mintegy 27,6 milliárd forintos értékkel. A gyógyszeripari papírok 1,5 százalékos emelkedésükkel szerényebben teljesítettek, de a Magyar Telekom részvénye sem mutatott erőteljes növekedést az 1,25 százalékkal.
A Mol 500 forinttal, 3,21 százalékkal, 16 100 forintra erősödött, 5,8 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 130 forinttal, 2,46 százalékkal, 5420 forintra nőtt, forgalmuk 27,6 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 10 forinttal, 1,25 százalékkal, 810 forintra emelkedett, forgalma 3,4 milliárd forint volt. A Richter-papírok 500 forinttal, 1,33 százalékkal, 38 000 forintra erősödtek, a részvények forgalma 2,5 milliárd forintot ért el. Az Egis 300,5 millió forintos forgalom mellett 300 forinttal, 1,56 százalékkal, 19 500 forintra erősödött.
A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 1951,47 ponton zárt, ez 14,63 pontos, 0,76 százalékos emelkedés a szerdai záráshoz viszonyítva. A forint 270 forintos euróárfolyam környékén kereste az irányt csütörtökön a bankközi devizapiacon.
Az eurót 270,60 forinton jegyezték tegnap délután fél ötkor a szerda délután négy órai 270,20 forint után. A dollárt 183,54 forinton jegyezték csütörtök délután, 1,4732 dolláros euró árfolyam mellett.
Pár hónapja Magyar Péter bevallotta: „Meteorológus akartam lenni. Csak hülye voltam a matematikához meg a fizikához” + videó
