Nyugati ellenvetés mellett, 18 év után először sikerült keresztülvinniük az arab országoknak a nem kötelező erejű határozatot, amely szorgalmazza, hogy Izrael engedélyezze a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) vizsgálatait minden nukleáris létesítményében, és csatlakozzon az atomsorompó-szerződéshez. Az MTI által is idézett határozatot a 150 tagú szervezet jelen lévő küldöttei 49 szavazattal 45 ellenében, 16 tartózkodás mellett fogadták el.
David Danieli izraeli NAÜ-nagykövet nyíltan ellenségesnek nevezte a szavazást, Irán képviselője, Ali Asgar Szoltaníje ellenben diplomáciai győzelemként üdvözölte az eredményt. Az Egyesült Államok ezúttal is azzal érvelt, a határozat káros hatással lehet a közel-keleti béketárgyalásokra, főleg, hogy Obama ez ügyben éppen holnap folytat háromoldalú megbeszéléseket Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnökkel és Mahmúd Abbász palesztin elnökkel.
Svéd válasz. Stockholm nem folytat vizsgálatot az Aftonbladet napilap ellen, amely több cikkében is azt állította, az izraeli védelmi erők katonái palesztinok szerveivel kereskedtek – közölte szombaton a svéd igazságügyi minisztérium. Göran Lambertz igazságügyi szakállamtitkár az üggyel kapcsolatban közölte, a svéd napilap írásaival nem szegte meg a hatályos törvényeket, így nincs is miről beszélni. (MN)
Könnyek közt beszélt Schmuck Andorról Fodor Zsóka egy tévéműsorban + videó
