Cinikus kormányzati előterjesztések

MN-összefoglaló
2009. 10. 02. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az élettartam meghosszabbítását, az aktív élet fenntartását, a jövedelembiztonságot szolgálja a 2032-ig szóló Idősügyi nemzeti stratégia – jelentette ki az előterjesztés tegnapi parlamenti vitájában Bókay Endre (MSZP). Mátrai Márta, a Fidesz szakpolitikusa szerint a kormány stratégiájából mérhetetlen cinizmus árad, hiszen az elmúlt nyolc év alatt csökkentette a szociális otthonok támogatását, megszüntette a 13. havi családi pótlékot és elvette a 13. havi nyugdíjat.
Minden felszólaló támogatta a Nemzeti ifjúsági stratégiáról szóló határozati javaslat elfogadását is a vitában. Vidorné Szabó Györgyi (MSZP) arról beszélt, hogy a cselekvési tervben gondoskodni kell a gyermekétkeztetés színvonalasabbá tételéről. A független Pettkó András szorgalmazta egy egységes ifjúsági ernyőszervezet létrehozását. Ágh Péter (Fidesz) frakciója nevében elmondta: a demográfiai válság megállításához be kellene vezetni a családi adózást. Ellenzik a kistelepülési iskolák bezárását, s javasolják a fiatalok arányos jelenlétének biztosítását a közéletben.
Napirendre került a magyar jelnyelvtörvény javaslata is, amely hivatali ügyintézéskor lehetővé teszi a jelnyelv használatát, közigazgatási hatósági, a szabálysértési, a büntető, a polgári és egyes közjegyzői eljárások esetében pedig kötelezővé teszi jelnyelvi tolmács kirendelését. Ugyanakkor a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetsége (SINOSZ) közleményben tiltakozott amiatt, hogy 450 millió forinttal is csökkenhet a fogyatékossággal élők országos szervezeteinek jövő évi támogatása. A legtöbb egyesületnél ez csaknem 70 százalékos megvonást, ellehetetlenülést jelent. A BKV vezérigazgató-helyettesének fizetése 149 millió forint – írja a SINOSZ, a cég felső vezetésében dolgozó hat ember bére több ezer fogyatékkal élő megélhetését jelenthetné.

Felszólalhat a Jobbik. A házbizottság döntése alapján háromszor két és fél percet beszélhetnek a 2010-es költségvetés általános vitájában a Jobbik képviselői a parlamentben, mivel a párt bejutott az Európai Parlamentbe. Politikusuk, Morvai Krisztina jelezte, élnek a lehetőséggel. (MN)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.