Fotófóbia

2009. 10. 02. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szánalmas, ahogyan az Egyesült Államokban tartózkodó Bajnai Gordon mindenáron találkozni igyekszik Barack Obama amerikai elnökkel. Régóta dédelgetett terve ez az átmeneti magyar miniszterelnöknek – nem kell nagy fantázia hozzá, hogy kitaláljuk, a közelgő választások miatt fontos a pislogó libaszakértőnek, hogy fényképfelvételek örökítsék meg kettejük – szerinte – hervadhatatlan szimpátiáját. Bajnai valószínűleg ennek érdekében döntött úgy még a múlt héten, hogy Magyarország befogadja a bezárásra ítélt guantánamói börtöntábor egyik – valószínűleg palesztin – foglyát, azaz fontos segítséget nyújt a Fehér Háznak.
Obama elnök azonban nyilván átlátta, hogy őrá ebben az esetben csupán kellékként van szüksége Bajnai Gordonnak, aki nyilván fűnek-fának mutogatná a protokollfotókat, amelyeken a két politikus szenvedélyesen lapogatja egymás vállát. Az amerikaiak már korábban elhárították Budapest hasonló próbálkozásait, s ebben része lehet annak is, hogy Bajnaiék hazahívták Somogyi Ferenc washingtoni nagykövetet, s helyére a simulékonyabbnak tartott Szombati Bélát küldték ki.
Valószínű, hogy az ENSZ-közgyűlés apropóján kint tartózkodó kispados kormányfőnk ennek ellenére igyekszik majd a számtalan rendezvény, fogadás, miegyéb során „spontán” találkozni potentát politikusokkal, üzletemberekkel, természetesen kamerák, fotómasinák kíséretében. Ban Ki Mun ENSZ-főtitkárral már lejattolt, akárcsak Soros György milliárdos befektetővel és Nancy Goodman Brinker volt budapesti amerikai nagykövettel… Ez a mai magyar külpolitika fő csapásvonala.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.