Zenehídon Délvidékig

Klementisz Réka
2009. 10. 25. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Két estére való kortárs dzseszszel készül a hét végére a Délvidék; ma és holnap négy magyar, szerb és horvát fellépővel űzik a korán jött telet Pécsett az Uránia moziban, ahol a tavaly kezdeményezett Eszék–Újvidék–Pécs jazz- híd idén is összeér. A déli virtus a dzsesszben is él. Van benne „dög” – mondják a zenészek egymás között. Szőke Nikoletta egyelőre még csak a szakma abszolút favoritja, no meg a japánoké: már a harmadik lemezét készíti japán kiadónál. Aki érzékeny a finom mainstream dzsesszre, ahogy a Montreux Jazz Festival 2005-ös felfedezettje énekli, ma élőben is meghallgathatja. Szőke Nikoletta triója után Dusko Gojkovic trombitaművész Tony Lakatossal ad közös koncertet. A holnapi hangulatot a Balázs Elemér Group alapozza meg, hogy aztán jöhessen a horvátországi fúziós muzsika egyik legelismertebb gitárosa, Elvis Stanic.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.