Ellenzéki bejelentés a korrupció ellen

Zsebõk Csaba
2009. 11. 06. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Már van bejelentenivalója a XIII. kerületi Fidesz–KDNP-nek a kormány által tervezett korrupcióellenes hivatalnál. Az ellenzéki frakció ugyanis korrupciót sejt a Budapesti Önkormányzati Parkolási (BÖP) Kft. Hegedűs Gyula utcai irodájának kialakítása körül. Spaller Endre kerületi képviselőcsoport-vezető tegnapi sajtótájékoztatóján lapunk érdeklődésére úgy nyilatkozott, ha Bajnai Gordon kormányfő – vasárnapi bejelentéséhez híven – valóban fel akar lépni a korrupció ellen, akkor ebben az ügyben vizsgálódnia kellene, függetlenül attól, tesznek-e büntetőfeljelentést vagy sem. A frakcióvezető közölte: idén februárban pályázatot írtak ki a BÖP Kft. ügyfélszolgálati helyiségének felújítására, s a közbeszerzés minden paramétere éppen „odáig ért”, ameddig a vonatkozó jogszabály megengedte. A törvény szerint ugyanis meghívásos közbeszerzést lehet tartani, ha a beruházás összege nem éri el a nettó 45 millió forintot, ez a felújítás pedig 44,86 millió forintba került – hallhattuk. A törvény tízszázaléknyi pótmunka megrendelését teszi lehetővé; a beruházó ugyanakkor több mint négymillió forintnyi pótmunkát rendelt meg, vagyis pontosan a határ alatti összegben – állította Spaller, hozzátéve: számításaik szerint körülbelül 30 millió forintot ért ez a beruházás, vagyis 15 millió forint közpénz esetlegesen eltűnhetett. Felhívta a figyelmet, hogy a parkolási céget tulajdonló egyik önkormányzat az MSZP-s vezetésű XIII. kerületi, a társaságot pedig egy volt fővárosi szocialista képviselő, Rusznák Imre vezeti. A Fidesz–KDNP-frakció vezetője a tényeket figyelmen kívül hagyva, valótlanságokat állít; a társaság gazdálkodása szabályszerű, a társaságnál nincsenek korrupciós ügyek – reagált Rusznák Imre, a BÖP Kft. ügyvezető igazgatója.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.