Fogyatékkal élők filmjei a DocuArtban

Klementisz Réka
2009. 12. 20. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A fogyatékkal élők világa iránti érzékenység volt az egyetlen kritériuma a Nonprofit Média Központ Alapítvány megújult filmszemléjének, amelyet szombaton délután háromtól este hétig rendeznek a IX. kerületi DocuArt kocsiszínben. A Nézőpontváltásról Más szempontra keresztelt mustra programjában ezúttal nem csak olyan alkotások szerepelnek, amelyeket az alapítvány filmes képzésén részt vett, fogyatékossággal élő alkotók készítettek. A versenyprogram huszonkét filmje között bőven akadnak olyanok is, amelyeket a fogyatékkal élők iránt empatikus, egészséges alkotók neveztek. Versenyprogramon kívül vetítik az idei OSKA Bright Film Festival dokumentumfilm-kategóriájának fődíjas alkotását, egy Down-szindrómával élő filmes, Kerecsendy Vilmos 35 km című filmjét is. Ha a szemle szervezőinek terve valóra válik, a jövő évi szemlén már az alapítvány által szervezett filmes mesterkurzus terméséből szemezgethetnek a látogatók.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.