Hét végi Táncfarsang Nyíregyházán

Makrai Sonja
2010. 02. 14. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tegnap óta tart a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színházban a Táncfarsang, amely röpke helyzetképet fest a hazai mozgásművészetről. Ma a temesvári Csiky Gergely Színház a Katona Gábor által rendezett Prométheusz-mítosz több szálon futó feldolgozását mutatja be. Holnap Ladányi Andrea és Borlai Gergő Gasztrobalettjére ülhetnek be a táncrajongók. Vasárnap három koreográfiát kínál a nyíregyházi teátrum: a Tünet együttes Lomtalanítás című lélektanulmánya a bennük rekedt fájdalmakkal foglalkozik, az Olyan furcsa vagy ma című etűd az önértékelési problémákra fókuszál. A két egyfelvonásost a nyíregyházi társulat indiai táncjátéka követi. A hétfő a Közép-Európa Táncszínházé: Az ismeretlen / Valami törté-n(e)t című előadás, Pataky Klára és Duda Éva darabja a női-férfi kapcsolat mozgatórugóit követi vissza.
A Táncfarsangot kedden a GNM Fizikai Táncszínház Éden című darabja zárja.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.