Újabb rendőrségi eljárás indult a ferihegyi repülőtéren dolgozó, a Budapest Airport alkalmazásában álló utasbiztonsági őrök ellen, a hét dolgozót folytatólagosan elkövetett, számítástechnikai rendszer és adatok elleni bűncselekménnyel gyanúsítják. A terheltek jogosulatlanul használták azokat a kódokat, amelyeket 2008 decemberében a cég azoknak a görög őröknek adott, akik az akkor sztrájkoló magyar munkavállalók helyettesítésére érkeztek hazánkba – tudta meg lapunk Horváth Katalin Fannitól, a Repülőtéri Rendőr Igazgatóság (RRI) szóvivőjétől. A magyar dolgozók ezekkel egykori görög kollégáik nevében léptek be a terminál egyes részeibe, használták a röntgengépeket, vélhetőleg számos utas ellenőrzését így hajtották végre. Az RRI szerint az ügynek további gyanúsítottjai is lehetnek, s kizárják, hogy a külföldi ellenőrök követtek el visszaéléseket.
Hardy Mihály, a Budapest Airport vállalati és közkapcsolati igazgatója lapunknak elmondta, a balkáni országból érkezett munkavállalókkal egyéni szerződéseket kötöttek, ezek alapján kapták meg személyes hozzáféréseiket a terminál berendezéseihez. Ezek a megállapodások nem jártak le azonnal a sztrájk után, így maradhattak életben a kódok.
Egy éve a cég néhány ellenőrét azért vonták eljárás alá, mert rendszeresen loptak a talált tárgyak raktárából és belenyúltak az utasok már átvizsgált csomagjaiba is.

Budapestre érkezik ma Erdogan török elnök, részleteket közölt a TEK a védelméről