Orbán: A partnerség kora következik
Orbán Viktor szerint a kiszámíthatatlan, megbízhatatlan kormányzati döntések korszaka lejárt, a partnerség korszaka érkezik el Magyarországon. A Fidesz elnöke, aki tegnap találkozott a Német Gépipari és Építőipari Szövetség (VDMA) elnökségének tagjaival Frankfurtban, arról beszélt, hogy legyenek türelemmel és bizalommal, ne vonuljanak ki Magyarországról. Orbán közölte, azt javasolta a német befektetőknek, ha vannak terveik Közép-Európában, akkor Magyarországot a komoly, esélyes országok közé sorolják. Meg fogják látni, hogy hamarabb, mint bárki gondolná, jelentősen megváltozik az üzleti és a társadalmi hangulat, és hazánk a siker felé indul el – mint mondta – „reményeim szerint már április után”. (MTI)
Lezárt nyomozás
Vádemelési javaslattal lezárta és a Pest Megyei Főügyészséghez továbbította a rendőrség a kiskunlacházi H. Nóra ellen elkövetett gyilkosság nyomozati aktáját. Az ügy gyanúsítottja, P. József ellen különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés és nemi erőszak miatt javasolnak vádemelést. A rendőrség abban bízik, hogy még idén elsőfokú ítélet születhet. (MTI)
Új szociális kártya
A közüzemi szolgáltatók által is elfogadott szociális kártyát vezetne be Jászladány. Segítségével ki lehetne egyenlíteni a követeléseket, így a gáz- és a villanyszámlát is – közölte a polgármester. Előtte meg kell szerezniük a szolgáltatók beleegyezését. A lépésre azért lenne szükség, mert többek között a lakásfenntartási támogatás is része lenne a szociális kártyára utalt segélynek – mondta a településvezető. (MTI)

Veszélyes darazsak – így védekezhet a darázsszezon kezdetén