Megszűnt a légi káosz

Hírösszefoglaló
2010. 05. 20. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Csak a Lufthansa reggeli, müncheni járatát törölték tegnap Ferihegyen. Jó néhány gép azonban késve érkezett, illetve indult Budapestről az izlandi vulkánból kilövellt hamu miatt. A légitársaságok azokat a járataikat várakoztatták, amelyeket érinthetett más országok légtérkorlátozása. Szilágyi Károly, a Ferihegyi repülőteret üzemeltető Budapest Airport Zrt. szóvivője lapunknak elmondta, hogy a német járat utasai még aznap át tudták íratni a jegyüket egy későbbi gépre, így már tegnap elérték eredeti úti céljukat.
Európa valamennyi repülőterén fokozatosan helyreállt tegnap a forgalom, de a légkörben található vulkáni hamu miatt az amerikai kontinensre tartó, illetve onnan érkező járatok egy részét törölni kellett, vagy jelentősen módosították az útvonalukat – jelentette a távirati iroda.
Magyarországon nem kellett légtérzárat elrendelni, mert mire vasárnap éjszaka hazánk északnyugati területe fölé ért a hamufelhő, annyira felhígult, hogy nem veszélyezteti a légi közlekedést. Mivel a hamu hatezer méter alatt van, a HungaroControl szerint az elsősorban a repülőgépek le- és felszállását zavarhatja.
Ismert, az izlandi Eyjafjallajökull vulkán hamufelhője miatt a hét végén ismét számos európai ország repülőterein korlátozták a forgalmat. Korábban, április 15-től pedig napokra megbénult Európa légi közlekedése, mert a hamufelhő veszélyeztette a repülés biztonságát.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.