Napi sajtószemle

Munkatársunktól
2010. 05. 17. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

hospodárske noviny
Martonyi János leendő külügyminiszter a szlovák gazdasági és politikai lapnak adott interjújában azt nyilatkozta, hogy a tervezett törvénymódosítás révén a határon túli magyarok egyéni kérelem alapján kapnak magyar állampolgárságot, s az nem fog automatikusan magyarországi választójoggal járni. „A szabály egyértelmű. Csak azok a magyarok választhatnak, akiknek van magyar állampolgárságuk, s bár élhetnek külföldön, de tartós lakhelyük Magyarországon kell hogy legyen” – fogalmazott
a politikus. (Miroslav Lajcák szlovák külügyminiszter egy tegnapi nyilatkozatában először ismerte el, hogy a kettős állampolgárság bevett dolog a nemzetközi jogrendszerben, és Szlovákia is alkalmazza.)


e-typos.com
A memorandumot, amelyet a kormány az Európai Bizottsággal és az IMF-fel írt alá, meg lehet próbálni az országot megmentő megállapodásként eladni, de az valójában halálos ítéletet jelent a gazdaság számára – írja a jobboldali görög lap, hozzátéve: a megváltást a hitelek nem biztosíthatják, annak a reálgazdaságból kell érkeznie. A cikk szerint „az IMF technokratáival kialkudott feltételek romboló hatásúak, mivel azokban a pénzgyűjtés logikája kerekedik felül, miközben hiányoznak belőlük a növekedést szolgáló kezdeményezések”.


MYsinchew.com
Grúziában szeptembertől ezer angol tanár oktatja az angolt, 2011-től pedig kötelező lesz az angolnyelv-oktatás az általános iskola első osztályától – írja a hírportál. Az önkormányzatok ingyenes angolórákat biztosítanak a felnőtteknek, és tilos lesz szinkronizálni az amerikai filmeket, feliratozni kell azokat. Mihail Szaakasvili elnök szerint nyelvi forradalomra van szükség. Az oktatási miniszter kijelentette: az angol népszerűsítése azért is fontos, hogy a diákok megismerjék és szeressék a nyugati kultúrát.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.