Csaknem 600 millió forintot követel az APEH a BKV-től az elmúlt hónapokban vizsgált, 2005–2006-ból származó számlák alapján – közölte lapunkkal Bolla Tibor, a közlekedési társaság gazdasági vezérigazgató-helyettese, aki egyébként még mindig gyanúsított a BKV-nál zajló nyomozásokban. Elmondta: az adóhatóság már tavaly óta folytatja célvizsgálatait. Bár a Népszava tegnapi számában arról számolt be, hogy az APEH a fenti összegre büntette meg a fővárosi céget, kiderült: az összeg kétharmada az említett időszakra megállapított adótartozás, és annak fele a bírság. – Elsősorban ingatlaneladások miatti be nem fizetett, illetve a hatóság szerint jogtalanul visszaigényelt áfát kérnek rajtunk számon, de ezek jelentős részét vitatjuk, és fellebbeztünk – mondta a gazdasági vezérigazgató-helyettes.
– Az APEH-nek fizetendő öszszeget már a cég tavalyi beszámolójában feltüntettük céltartalékként, több mint 800 millió forintos kerettel – mondta Bolla Tibor, aki szerint korábbi gyanúsítása óta nem keresték a nyomozók. Őt Hagyó Miklós volt kommunikációs főtanácsadója, Horváth Éva BKV-s foglalkoztatása miatt gyanúsították meg. Bolla Tibor a cégnél sem volt a történtekkor, és kiállt mellette Kocsis István is. A vezérigazgató az év elején lapunknak még azt mondta: a BKV banki adósságállománya 70 milliárd forint, az éves üzemi veszteség pedig meghaladja a 25 milliárdot. Lakos Imre, a fővárosi városüzemeltetési bizottság SZDSZ-ből kilépett elnöke közölte: ők nem tudtak az adótartozásról. – Bár csak ez lenne a legnagyobb gond a BKV-nál – fűzte hozzá. Wintermantel Zsolt (Fidesz) szerint nem meglepő hogy százmilliós bírságot szabtak ki, mert az összes hiány meghaladja a százmilliárdot is.
Ismeretes, a büntetőeljárásokban vizsgált BKV-s végkielégítések, a tanácsadói és egyéb szerződések, ingatlaneladások több milliárd forintos kárt is okozhattak. A Központi Nyomozó Főügyészség az elmúlt hetekben a cégnél indított nyomozások összes iratát átvette a BRFK-tól.
Hankó Balázs: Szükség van a családi adókedvezmény megduplázására