APEH-követelés a BKV-nál

Bár a BKV jelenlegi vezetése jelentősen csökkentené tavalyi, jóval több mint húszmilliárd forintos veszteségét, a napokban kiderült: az APEH félmilliárd forintot meghaladó adótartozást és bírságot hajtana be rajtuk. A közlekedési cégnél zajló nyomozásokat nemrég teljeskörűen áttetették a Központi Nyomozó Főügyészséghez, a kárérték összesen több milliárd forintra rúghat.

2010. 07. 19. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Csaknem 600 millió forintot követel az APEH a BKV-től az elmúlt hónapokban vizsgált, 2005–2006-ból származó számlák alapján – közölte lapunkkal Bolla Tibor, a közlekedési társaság gazdasági vezérigazgató-helyettese, aki egyébként még mindig gyanúsított a BKV-nál zajló nyomozásokban. Elmondta: az adóhatóság már tavaly óta folytatja célvizsgálatait. Bár a Népszava tegnapi számában arról számolt be, hogy az APEH a fenti összegre büntette meg a fővárosi céget, kiderült: az összeg kétharmada az említett időszakra megállapított adótartozás, és annak fele a bírság. – Elsősorban ingatlaneladások miatti be nem fizetett, illetve a hatóság szerint jogtalanul visszaigényelt áfát kérnek rajtunk számon, de ezek jelentős részét vitatjuk, és fellebbeztünk – mondta a gazdasági vezérigazgató-helyettes.
– Az APEH-nek fizetendő öszszeget már a cég tavalyi beszámolójában feltüntettük céltartalékként, több mint 800 millió forintos kerettel – mondta Bolla Tibor, aki szerint korábbi gyanúsítása óta nem keresték a nyomozók. Őt Hagyó Miklós volt kommunikációs főtanácsadója, Horváth Éva BKV-s foglalkoztatása miatt gyanúsították meg. Bolla Tibor a cégnél sem volt a történtekkor, és kiállt mellette Kocsis István is. A vezérigazgató az év elején lapunknak még azt mondta: a BKV banki adósságállománya 70 milliárd forint, az éves üzemi veszteség pedig meghaladja a 25 milliárdot. Lakos Imre, a fővárosi városüzemeltetési bizottság SZDSZ-ből kilépett elnöke közölte: ők nem tudtak az adótartozásról. – Bár csak ez lenne a legnagyobb gond a BKV-nál – fűzte hozzá. Wintermantel Zsolt (Fidesz) szerint nem meglepő hogy százmilliós bírságot szabtak ki, mert az összes hiány meghaladja a százmilliárdot is.
Ismeretes, a büntetőeljárásokban vizsgált BKV-s végkielégítések, a tanácsadói és egyéb szerződések, ingatlaneladások több milliárd forintos kárt is okozhattak. A Központi Nyomozó Főügyészség az elmúlt hetekben a cégnél indított nyomozások összes iratát átvette a BRFK-tól.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.