Remény
Grimm
Egy szakember szerint július végére érezhetően csökkenhet a szúnyogok száma. Ha esetleg mégsem, akkor majd a tél megoldja a problémát.
Ötven tonna fémet foglaltak le
Ötven tonna, főképp autók alkatrészeiből származó fémet foglaltak le a vámosok a napokban Pécsett. A telep tulajdonosa 10 millió forint bírságra is számíthat, mert nem volt engedélye a fémkereskedelemre. Ujvári István vállalkozó megjelent a vámosok sajtótájékoztatóján, s elmondta: autóalkatrészekkel foglalkozik, a felesleges darabokat maga is a MÉH-be hordja, ezért értetlenül áll a lefoglalás és a gyanúsítás előtt. (MTI)
Ortodox drogfutárok
Két ultraortodox zsidó fiatalembert vett őrizetbe az izraeli rendőrség szerdán, a gyanúsítottak tíz kiló nagy tisztaságú kokaint próbáltak becsempészni Brazíliából a tel-avivi repülőtéren. A nyomozók egy ideje figyelték a futárokat. A kokain utcai értéke egymillió euró. (MTI)
Étrend-kiegészítőket hívnak vissza
Súlyos egészségkárosító hatásai miatt hatvanötféle, szteroidot tartalmazó étrend-kiegészítőt hívott vissza amerikai forgalmazója. A szereket hazánkban is sokan megvásárolták, az ÁNTSZ tegnap közleményében kérte, hogy senki ne fogyaszszon belőlük. (MTI)

Mérget fecskendeztek Kecskemét ősi fájába