Mostanában a nyolcvanas évek másodvirágzását éli: egy generáció újra répanadrágban, neonszínű felsőben, fémcipzáros bőrdzsekiben, magas szárú tornacipőben… A könnyűzene világában pláne divatba jöttek a kort idéző nosztalgiakoncertek. Néhány hónapja az amerikai alternatív zenei szféra két nagy alakja, Natalie Merchant és Laurie Anderson új albummal dobbantott; itthon a hazai underground egykori fenegyerekei gyűltek össze egy koncert erejéig.
És persze az akkori szirupos-popos fősodorba tartozó „ikonok” is összeálltak: szépfiúk és széplányok – Nik Kershaw, Paul Young, Kim Wilde, Rick Astley és Boy George – meglett emberként, első ízben közösen járják a világot, és nosztalgiáznak a biznisz kedvéért.
Holnap este nyolctól a Papp László Budapest Sportarénában ragadnak mikrofont, a Németországból beszivárgott Bravo újságok fess poszteremberei deres halántékkal újraéneklik legnagyobb slágereiket – az I won’t let the sun go down on me, a Never gona give you up vagy a Do you really want to hurt me biztos befutó. Az igazi rajongóknak a megjelenés márványfarmerben ajánlott.
Az orvostudomány cáfolata. Nem kizárt, hogy tényleg az ördöggel cimborál Ozzy Osbourne: a rocktörténet megkerülhetetlen figurája negyven éve iszik töményet hatféle drogra, mégis életben van, dolgot adva ezzel nemcsak a pszichiáterének, hanem a genetikusoknak és a 2010-es turné szervezőinek is. Október 4-én, a Papp László Budapest Sportarénában tíz év után újra magyar közönség előtt őrjöng az ellentmondásos rocksztár, a show díszlete a szokásos égszakadás-földindulás. Ha csak az ördög mást nem határoz, a telt ház most is garantált. (R. K. K.)
A Lassúkezű dalcsokra. Összekapcsolja a rockzenét és a környezetvédelmet a Petőfi Csarnok (PeCsa) egész napos programja, a szervezők holnap egy helyszínen rendezik meg a Tribute, illetve az Ökofesztivált. Utóbbit a családdal érkezőknek ajánlják az ötletgazdák, fő témái a környezettudatos gondolkodásmód és a szelektív hulladékgyűjtés.
A rockrajongók három színpadon húsz, részben különböző nemzetek tagjaiból álló, nemzetközileg elismert zenekar műsorát élvezhetik. Kiemelkedik közülük a magyar zenészekkel felálló Claptones: az együttes évek óta nagy sikerrel ápolja a „Lassúkezűként” is ismert Eric Clapton életművét. Folyamatos fellépései mellett a csapat minden tavasszal hatalmas örömzenével emlékezik meg az idén 65 éves Clapton születésnapjáról. A holnapi fesztiválon az este hétkor, a PeCsa nagyszínpadán kezdő Claptones-ban fellép Tóth Henrik, Benkő Zsolt, Gilián Gábor, Turjánszki György, Szili Péter, Takács Attila és Garda Zsuzsa, soraikat erősíti Tátrai Tibor és Tóth János Rudolf is.
A koncerten nyilván elhangzanak Eric Clapton pályafutásának legismertebb sikerei – a Yarbirds, a John Mayall & the Bluesbreakers – és persze a Cream dalai is. (Cs. T.)

Lánczi Tamás rossz híre a mikroadományozóknak: Téged átvertek! – videó