Csúcsbeállítás Szalai újabb góljával

Munkatársunktól
2010. 10. 13. 22:00

Angliában a Premier League 7. fordulójának tegnapi rangadóján a Chelsea Drogba és Alex góljaival 2-0-ra verte az Arsenalt. A Liverpool otthon kapott ki a Blackpooltól, és nem nyert a Manchester United sem. A Fulham 1-1-et játszott a West Ham United otthonában, a vendégeknél Gera Zoltánt a 69. percben cserélték be.
Anglia, 7. forduló: Birmingham–Everton 0-2, Stoke–Blackburn 1-0, Sunderland–Man. United 0-0, Tottenham–Aston Villa 2-1, West Bromwich–Bolton 1-1, West Ham–Fulham 1-1, Wigan– Wolverhampton 2-0, Man. City– Newcastle 2-1, Liverpool–Blackpool 1-2, Chelsea–Arsenal 2-0.

Továbbra is hibátlanul menetel a német élvonalban a Mainz, a hetedik fordulóban a hetedik győzelmét könyvelhette el, és Szalai Ádám a Hoffenheim 4-2-es legyőzéséből is góllal vette ki a részét. A találkozót végigjátszó magyar légiós a Wolfsburg és Bayern München ellen szerzett találatai után az idei bajnokságban már harmadszor volt eredményes, a 47. percben ő juttatta 2-1-es vezetéshez együttesét. S előtte a 2. percben gólpasszt adott Allaguinak. A Bundesliga történetében a Bayern München 1995-ben, a Kaiserslautern 2001-ben rajtolt hét győzelemmel, ezt a csúcsot állította be most a Mainz. Az „igazi” rekord a következő körben a Hamburg ellen jöhet össze.
Németország, 7. forduló: Hannover–St. Pauli 0-1, Nürnberg–Schalke 2-1, Mönchengladbach–Wolfsburg 1-1, Mainz–Hoffenheim 4-2, Hamburg–Kaiserslautern 2-1, Freiburg–Köln 3-2, Stuttgart–Frankfurt 1-2, Leverkusen–Werder Bremen 2-2, Dortmund (Hajnal Tamás nem játszott)–Bayern München 2-0.

Olaszország, 6. forduló: Parma– Milan 0-1, Udinese–Cesena 1-0, Lecce–Catania 1-0, Bologna– Sampdoria (Koman Vladimirt a 75. percben lecserélték) 1-1, Chievo–Cagliari 0-0, Fiorentina–Palermo 1-2, Genoa (Rudolf Gergelyt a 85. percben becserélték)–Bari 2-1, Lazio–Brescia 1-0, Napoli–Roma 2-0. Az Inter–Juventus találkozót lapzárta után játszották.

Spanyolország, 6. forduló: Valencia–Bilbao 2-1, Zaragoza– Gijón 2-2, Real Sociedad–Espanyol 1-0, Getafe–Herculés 3-0, Osasuna–Levante 1-1, Sevilla–Atlético Madrid 3-1, Almería–Málaga 1-1, Villarreal–Racing Santander 2-0. A Barcelona–Mallorca és a Real Madrid–Deportivo találkozókat lapzárta után játszották. Élcsoport: 1. Valencia 16, 2. Villarreal 15, 3. Barcelona 12/5 mérkőzés.