Feljebb kúszott a Debrecen

Végh Zoltán tegnap szerepelt 561. NB I-es labdarúgó-mérkőzésén, s ezzel az „örökrangsorban” ellépve Kuttor Attila mellől az élre állt, ám a debreceniek elrontották a kapus ünnepét: a bajnokság 9. fordulójának zárómérkőzésén a DVSC 3-1-re verte a Vasast.

Munkatársunktól
2010. 10. 13. 22:00

Tekintettel arra, hogy a tabella első helyét elfoglaló Videoton kilenc találkozón húsz pontot szorgoskodott össze, a címvédő Debrecennek nem állt jól a szénája a fordulót záró DVSC–Vasas mérkőzés előtt. A Loki ekkor csak a 10. helyen szerénykedett tizenegy ponttal. Ám a 14. percben Szakály jobb oldali beadását Coulibaly közelről gólra váltotta, majd három perc múlva ismét eredményes volt. Ekkor a Vargával szemben a 16-oson belül elkövetett szabálytalanságot torolta meg büntetőből. A 68. percben Kabát rávezette a labdát az ezen a napon mindenképpen jobb sorsra érdemes Véghre, és tizenkét méterről a bal alsóba lőtt. A hajrában Ferenczi szépített, de a lényegen ez mit sem változtatott, a Debrecen 3-1-es sikerével otthon tartotta a három pontot, és a tabella ötödik helyére kúszott előre.
Szombaton a ZTE 2-1-re verte az Újpestet, de a hazaiak első gólját szerző Pavicsevics ezt már a kórházban tudta meg. A légiós a 15. percben megsérült, a pályáról is hordágyon vitték le. A Haladás 1-3-ról egyenlítve 3-3-as döntetlent ért el a vendég Győr ellen, és a mezőnyben egyedüliként továbbra is nyeretlen. Viszont már nem az utolsó helyen áll, mert a tabellát a Kecskemét zárja. Az edzőváltás sem oldotta meg a gondokat a „hírös városban”, az Urbányi Istvánt követő megbízott trénerrel, Losonczy Lászlóval is folytatódott az együttes vesszőfutása, az ezúttal Kaposváron szenvedett 2-1-es vereséget. Az újoncok összecsapásán a Siófok Szolnokon meglepte a hazaiakat, már az első tíz percben kétgólos előnyre tett szert, s végül 4-0-ra nyert. Paksról a Honvéd vitte el a három pontot.

Másodosztály.
Az NB II 8. fordulójában, Keleti cs.: Hajdúböszörmény–Cegléd 4-1, Mezőkövesd– Újpest II 1-0, Kazincbarcika– Orosháza 2-1, Vác–Békéscsaba 3-0, Nyíregyháza–Vecsés 1-1, MTK II– REAC 1-0, DVSC II–Bőcs 2-4, Makó–Diósgyőr 2-0; az élcsoport: 1. Nyíregyháza 15, 2. MTK 15, 3. Vác 14. Nyugati cs.: Baja–Pécs 2-1, Ajka–Honvéd II 2-0, Videoton II– Szigetszentmiklós 3-0, Kozármisleny–Tatabánya 1-1, FTC II–Veszprém 3-1, Győr II– Gyirmót 1-3, Kaposvölgye–Budaörs 0-1, BKV Előre–Barcs 3-2; élcsoport: 1. Gyirmót 15, 2. Pécs 15, 3. Videoton II 15.