Azt a hétszázát!

Munkatársunktól
2010. 11. 13. 23:00

Nem lehetett vitát nyitni afelől, hogy a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában melyik a legrangosabb meccs, hiszen a G jelű kvartettben a pontveszteség nélkül élen álló Real Madrid a Milanhoz látogatott. Két hete a spanyolok hazai pályán 2-0-ra nyertek, Milánóban azonban még sohasem győztek, se a Milan, se az Inter ellen. Azt, hogy szeretnék megszakítani e rossz sorozatot, rögtön a mérkőzés elején jelezték, Higuaín már a 3. percben, 16 méteres lövéssel tesztelte Abbiati kapust, a 20. percben pedig még nagyobb zavart okozott: a fejesét Pirlo a gólvonalon mentette, akinek aztán még Di María ismétlését is blokkolnia kellett. Nem sokkal később Ibrahimovic a házigazdát juttathatta volna előnyhöz, ám hiába törhetett kapura, nem tudott túljárni Casillas eszén. A 37. percben sikerült neki, Ronaldinho passza után átemelte a hálóőr fölött a labdát, de egy méterrel eltévesztette a célt, így ebből a helyzetből sem lett gól. A 45. percben pedig a Real megszerezte a vezetést, a lesre játszó védők között Higuaín nagyszerű labdát kapott Di Maríától, és 8 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (0-1).
Nem mellékesen a legrangosabb európai kupasorozatban ez volt a királyi gárda 700. gólja. Ám a 68. percben Inzaghi fejessel egyenlített (1-1), majd a 78. percben – lesről indulva – a Milant juttatta előnyhöz, de a 94. percben Léon egyenlített (2-2). A Real továbbjutott a legjobb 16 közé, és sikerével a Bayern München és a Chelsea is nyolcaddöntős.

BL-csoportkör, 4. forduló, tegnapi eredmények: E csoport: CFR Cluj–Bayern München 0-4, FC Basel–AS Roma 2-3; állás: 1 Bayern München (már továbbjutott) 12, 2. Roma 6, 3. Basel 3
(7-8), 4. Cluj 3 (5-10). F csoport: MSK Zilina–Olympique Marseille 0-7, Chelsea–Szpartak Moszkva
4-1; állás: 1. Chelsea (már továbbjutott) 12, 2. Marseille 6 (8-3), 3. Szpartak Moszkva 6 (5-6), 4. Zilina 0. G csoport: AC Milan– Real Madrid 2-2, Auxerre–Ajax Amsterdam 2-1; állás: 1. Real Madrid (már továbbjutott) 10, 2. Milan 5, 3. Ajax 4, 4. Auxerre 3.
H csoport: Partizan Beograd– Braga 0-1, Sahtar Donyeck–Arsenal 2-1; állás: 1. Arsenal 9 (15-4), 2. Sahtar 9 (7-6), 3. Braga 6, 4. Partizan 0.