Dobogós DVSC, vezető Videoton

Munkatársunktól
2010. 11. 17. 23:00

NB I., 13. forduló:
ZTE–FTC 2-1 (1-0), Zalaegerszeg, 8086 néző, jv.: Kassai. Gól: Balázs (4.), Delic (87., 11-esből), ill. Rósa D. (65.).
Kaposvár–Videoton 1-4 (0-3), Kaposvár, 3000 néző, jv.: Andó-Szabó. Gól: Oláh (77.), ill. Alves (2., 22., előbbit 11-esből), Vasziljevics (12.), Elek (67.). Kiállítva: Zsók (89.).
Paks–Siófok 0-0, Paks, 1000 néző, jv.: Fábián.
Haladás–MTK 2-0 (2-0), Szombathely, 3000 néző, jv.: Vad II. Gól: Simon Á. (25.), Kenesei (45.).
Pápa–Vasas 2-1 (1-1), Pápa, 2000 néző, jv.: Farkas Á. Gól: Lázok (7., öngól), Marics (66.), ill. Ferenczi (15.).
DVSC–Szolnok 4-0 (0-0), Debrecen, 3000 néző, jv.: Bognár. Gól: Szakály P. (56., 69.), Coulibaly (83.), Simac (91.).
Pénteken játszották: Kecskemét–Újpest 4-3, Honvéd–Győr 1-1.

16. Szolnok 13 2 2 9 8-27 8

Megerősítette vezető helyét a labdarúgó NB I tabellájának az élén a Videoton, miután múlt szombaton nagyszerű kezdés után (bő húsz perc alatt három gól) 4-1-re nyert Kaposváron. A duplázó Alves immár 13 találattal vezeti a mesterlövészek listáját. A ZTE tapad a fehérváriakra, hiszen rangadón verte a Ferencvárost egy hatalmas kapusbakinak (Haber kiejtette a labdát) és egy büntetőnek köszönhetően. A Siófok paksi vendégjátékán gyakorlatilag nem történt semmi. A Haladás második győzelmét aratta, az MTK elleni gólokat két, korábban kék-fehér mezt viselt játékos, Simon Ádám és Kenesei szerezte. A Vasas legyőzésével időlegesen a dobogóra ugrott a Pápa. Aztán tegnap este a címvédő Debrecen a sereghajtó Szolnokot fogadva gyenge 1. félidőt produkált, két perccel a játékrész vége előtt ziccert hibázott a vendégcsapat. A 2. játékrészt már a 400. NB
I-es mérkőzését játszott Dombi Tiborral kezdte a Loki, és egy védelmi hiba után Szakály megszerezte a vezetést. Aztán duplázni tudott, majd a hajrában kiütéssé vált a hajdúságiak sikere, amellyel a harmadik helyre léptek előre.