Több hónapos huzavona után a román parlament tegnap elfogadottnak nyilvánította az oktatási törvényt, amely jelentős kedvezményeket biztosít a kisebbségi diákoknak. A jogszabály rendkívül heves vitákat gerjesztett a jobbközép demokraták (PDL) és a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) alkotta kormánykoalíció és az ellenzéki pártok között, utóbbiak ugyanis a román nyelvet „másodrangúvá alacsonyító”, az ország államisága elleni „merényletként” tálalták a törvény előírásait. A szociáldemokrata és liberális politikusok főként az ellen ágáltak, hogy a törvény biztosítja a kisebbségi diákoknak, hogy a jelenlegi gyakorlattól eltérően anyanyelvükön tanulhassák Románia történelmét és földrajzát, ugyanakkor ezentúl idegen nyelvként tanulhatják a románt.
Az Emil Boc vezette bukaresti kormány októberben felelősségvállalási eljárással fogadta el a parlamentben az ágazati reformot előirányzó törvényt, amelyet az ellenzék megtámadott az alkotmánybíróságon. A taláros testület előbb az alaptörvénnyel ellentétesnek nyilvánította a felelősségvállalást, újabb, a Boc-kabinet kérésére meghozott ítéletében azonban már leszögezte: folytatódhat a procedúra, mivel a törvényhozás megtagadta a felelősségvállalás után benyújtott bizalmatlansági indítvány megvitatását.
Ennek nyomán a demokraták tegnap a parlament napirendjére tűzték a jogszabály elfogadását, és mivel a liberálisok visszavonták a bizalmatlansági indítványt támogató aláírásukat, a törvényt elfogadták a honatyák. Noha az ellenzék tiltakozásképp kivonult a parlamentből, és ismét azzal fenyegetőzött, hogy alkotmánybírósághoz fordul, a törvény kihirdetését ez valószínűleg nem akasztja meg. Paradox módon a dokumentumnak létezik a szenátus asztalán egy, az ellenzék által kidolgozott változata is, amelyből már kiiktatták a kisebbségeknek kedvező paragrafusokat.
Így néz ki, ha Magyar Péter úgy gondolja, bármilyen nőt megkaphat