Luxus
A Budapesten mozgássérült-igazolvánnyal parkoló autók negyede tízmillió forint feletti értékű – írta az Index.hu. Gazdáik nyilván belerokkannának a pár száz forintos parkolási díjba.
Halott csecsemő a kályhában
Holtan találtak tegnap egy csecsemőt egy kunmadarasi családi ház kályhájában. A rendőrség emberölés miatt indított eljárást. (MTI)
Gyanús csomag a pénzváltó mellett
Megpróbálták kirabolni tegnap az egyik debreceni pénzváltót, de a pénztáros riasztotta a rendőrséget, mire a támadó elmenekült. Közben azonban eldobott egy dobozt, amiről a rendőrség azt feltételezte, hogy bombát tartalmaz. Lezárták a környéket, 33 embert kiköltöztettek otthonából. A dobozt lapzártakor még vizsgálták a tűzszerészek. (D. M.)
Kölcsey Kör
II. János Pál pápa: „Ne féljetek!” – Emlékest a boldoggá avatás tiszteletére címmel tartja következő rendezvényét április 27-én, szerdán 18 órakor a Nemzeti Fórum Kölcsey Köre a Polgárok Házában (Bp. VIII., Visi Imre u. 6.). Emlékezők: Mádl Dalma, Márfi Gyula veszprémi érsek és Szerdahelyi Csongor újságíró,
a vatikáni nagykövetség egykori tanácsosa. (MN)

Kik voltak a legkegyetlenebb magyar sorozatgyilkosok? A válasz megrázó