Nincs arany játék nélkül

Nem tudta megkönnyíteni a Siófok a Videoton dolgát a labdarúgó NB I-ben. Tegnap a 28. fordulóban 3-1-re kikapott a Pakstól, ami azt jelenti, a fehérvári együttesnek ma nyernie kell a Kaposvár ellen, ha a zárás előtt két fordulóval bajnoki címet akar ünnepelni. Az üldözőcsoportban a Debrecen 2-1-re nyert Szolnokon, ezzel feljött a negyedik helyre, a Ferencváros pedig 0-3-ról, majd 1-4-ről egyenlített, s óriási küzdelem árán megőrizte a harmadik helyét a tabellán. Az utolsó két forduló még nagy izgalmakat tartogat.

NB I, 28. forduló
Siófok–Paks 1-3 (1-2), Siófok, 700 néző, v.: Garcia. Gól: Homma (14.), illetve Sifter (20.), Böde (31.), Éger (86., 11-esből).
Szolnok–Debrecen 1-2 (0-2), Szolnok, 1500 néző, v.: Farkas Á. Gól: Tchami (49.), illetve Szakály (9.), Coulibaly (19.).
Vasas–Pápa 1-1 (0-0), Illovszky-stadion, 2000 néző, v.: al-Kuvari. Gól: Beliczky (67.), illetve Bali (86.).
Ferencváros–ZTE 4-4 (1-4), Albert-stadion, 4000 néző, v.: Kassai. Gól: Schembri (34., 83.), Pölöskey (56.), Heinz (74.), illetve Szalai (16.), Balázs (18.), Turkovs (27.), Kamber (38.).
A mai program: Újpest–Kecskemét 17.30, Videoton–Kaposvár 19.00, MTK–Haladás 20.00, Győr–Honvéd 20.00.

Önmagán kívül a Videotonért, illetve az MTK-ért is játszott tegnap a Siófok és a Paks. Ha ugyanis a Balaton-parti gárda legalább döntetlent ért volna el, akkor a Videoton ma már bajnokként léphetett volna pályára a Kaposvár ellen; a Paks győzelmével viszont a budapesti kék-fehérek bennmaradási esélyeit növelhette.
A Paks kissé álmosan kezdte a találkozót, s Homma révén a Siófoknak két helyzete is akadt. A japán csatár az elsőt még kihagyta, ordító ziccerben melléfejelt, ám néhány perc múlva szép labdalevétellel becsapta védőjét, s úgy 14 méterről a kapuba helyezett. Amikor felébredt, gyorsan fordított az Atomváros. Előbb Magasföldi szabadrúgásából Sifter fejelt Molnár kapujába, majd Böde magyar pályán ritkán látható látványos gólt szerzett. Ritmusváltással lerázott két embert, majd másik kettőt kicselezett, végül higgadtan helyezett a hálóba.
Az alacsony iramú találkozón a Paks a második félidőben a biztonságra helyezte a hangsúlyt, a Siófok mégis egyenlíthetett volna. Csordás a fekvő Csernyánszki fölött egy méterről sem tudta az ideális magasságban megrúgott labdát a hálóba juttatni, a felső lécet találta telibe. A végeredményt egy vitatható ítélet után, 11-esből Éger állította be.
A Paks tehát 3-1-re nyert, ami azt jelenti, a Videotonnak is győznie kell, ha a meccs végén ünnepelni akar. A döntetlen kevés, mert akkor két fordulóval a zárás előtt a még éppen behozható hat pont lenne az előnye. De hogy a Paksról is szóljunk: újabb sikerével Kis Károly együttesét már aligha lehet leszorítani a dobogóról. A vezetőedző azonban még tegnap sem volt hajlandó álmodozni az Európa-ligáról, mint mondta, a siófoki siker is csak egy meccs volt a többi közül.
A Debrecen is elvégezte a maga dolgát: 2-1-re nyert a már kiesett Szolnok vendégeként.
Az Albert-stadionba kilencven perc erejéig visszaköltözött a régi idők focija. Egy mérkőzésen nyolc gól – nem mindennapi látvány a mai magyar futballban. Pedig a mérkőzés eleje nem ígért izgalmakat, csupán egyoldalú játszadozást. A Zalaegerszeg 27 perc után már 3-0-ra vezetett, de a helyzetei alapján akár 6-0-ra is vezethetett volna. A Ferencvárost pedig a teljes morális és szakmai csőd jellemezte: a zöld-fehérek szétesett csapat benyomását keltették. Még Schembri szépítése sem ígért fordulatot, mert a ZTE 4-1-gyel vonult pihenőre, a második félidőben aztán a hazaiak egészen váratlanul minden béklyótól megszabadultak. Nem törődtek azzal, hogy a fizetések csúszása miatt nekik most tulajdonképpen sértődöttnek kellene lenniük, talán még a taktikát is felrúgták, csak mentek előre, egymás után rúgták a gólokat, s a 82. percben egyenlítettek.
Ezután egyik fél sem tudta dűlőre vinni a dolgot. A döntetlen inkább a Fradinak jó, hiszen megőrizte a harmadik helyet, de még a Zalaegerszegnek is megmaradt az esélye arra, hogy feljöjjön a dobogóra.