Totti előzött kétszázhat találatával

Munkatársunktól
2011. 05. 12. 22:00

Az AS Roma csapatkapitánya, Francesco Totti minden idők ötödik legeredményesebb játékosa az olasz labdarúgó-bajnokság élvonalának, miután a 35. forduló vasárnap esti zárómeccsén a Bari ellen idegenben szerzett két góljával megelőzte Roberto Baggiót. A 34 éves Totti, aki egész pályafutását a Farkasoknál töltötte, és 1993-ban mutatkozott be az élvonalban, a 30. percben szabadrúgásból egyenlített, ezzel utolérte a 205 gólos Baggiót, majd le is hagyta, amikor az 57. percben büntetőből egalizált ismét a sereghajtó Bari stadionjában. A világbajnok csatár a hajrában mesterhármast is elérhetett volna, a második 11-esét azonban kihagyta. Ám a Roma kilenc emberrel küzdve – De Rossit még a 48., Perrottát a 91. percben állították ki – is megszerezte a győztes gólt, Aleandro Rosi révén a 95. percben (!).
A Serie A örökös góllövőlistáján Silvio Piola vezet 274 góllal a svéd Gunnar Nordahl (225) előtt, a harmadik helyen holtversenyben áll Giuseppe Meazza és Jose Altafini (216-216), utánuk pedig már Totti (206) következik.
Serie A, 35. forduló: Bari– Roma 2-3. Élcsoport: 1. Milan 77, 2. Inter 69, 3. Napoli 68.
Primera División, 34. forduló: Osasuna–Valencia 1-0, Villarreal–Getafe 2-1. Élcsoport: 1. Barcelona 88, 2. Real Madrid 80, 3. Valencia 63.