Vadócz nyerő csere lett

Munkatársunktól
2011. 05. 19. 22:00

Vadócz Krisztián csak az 55. percben lépett a pályára a vendég Osasunában, de így is a mezőny egyik legjobbjának bizonyult a spanyol labdarúgó-bajnokság 35. fordulójának zárómérkőzésén, amelyen csapata vasárnap éjjel 3-1-re verte a Real Zaragozát. Amikor Vadócz beállt, még a hazaiak vezettek, a kiesés elleni harcban döntő fontosságú meccsen innen fordított az Osasuna, köszönhetően a magyar légiós gólpasszának is. A Zaragoza együttesében Pintér Ádám a kispadon ült. A bajnoki tabellán a vendégek győzelmüknek köszönhetően a 18. helyről a 14.-re léptek előre, három fordulóval a zárás előtt azonban még egyáltalán nem lélegezhetnek fel. Az Almería már kiesett, a Hércules helyzete is reménytelennek tűnik, viszont a harmadik búcsúzó akár még a jelenleg kilencedik Sporting Gijón is lehet, hiszen csak négy ponttal gyűjtött többet a 18. Deportivónál!
Primera División, 35. forduló: Barcelona–Espanyol 2-0, Zaragoza–Osasuna 1–3. Az állás: 1. Barcelona 91, 2. Real Madrid 83, 3. Valencia 66, … 16. Getafe 40, 17. Zaragoza 39, 18. Deportivo 39, 19. Hércules 33, 20. Almería 26.
Az olasz élvonal 36. fordulójának vasárnap esti mérkőzése is magyar érdekeltségű volt: Genovában a pályaválasztó Genoa 97. percben (!) szerzett góllal győzött a bennmaradásért küzdő városi rivális Sampdoria ellen. A bíró 1-1-es állásnál hat perc hosszabbítást jelzett, de még a hetedik elején is engedte a játékot, s a Genoa Boselli találatával megnyerte a meccset. A Sampdoriában Laczkó Zsolt az 56. percig volt a pályán, Koman Vladimir nem játszott. A már kiesett Bari és Brescia mellett jelen állás szerint a Sampdoria búcsúzna a Serie A-tól, két fordulóval a bajnokság vége előtt a Leccével szemben kettő, a Cesenával négy, a Bolognával öt pont a hátránya.
Serie A, 36. forduló: Genoa– Sampdoria 2-1. Az állás: 1. Milan 78, 2. Inter 72, 3. Napoli 68, … 16. Cesena 40, 17. Lecce 38, 18. Sampdoria 36, 19. Brescia 31, 20. Bari 21.