FTC: bronz és Budapest legjobbja

A bajnok, az ezüstérmes és a két kieső kiléte már korábban eldőlt, így egyetlen érdemi kérdés maradt a labdarúgó NB I 30., zárófordulójára: ki lesz a bronzérmes, azaz ki vághat neki a Kecskemét és a Paks mellett az Európa-liga selejtezőjének? A válasz tegnap este  valamivel fél nyolc előtt született meg: a Ferencváros.

Munkatársunktól
2011. 06. 01. 22:00

NB I, 30. forduló:
MTK–PAKS 3-4 (1-1), Hidegkuti-stadion, 700 néző, v.: Oláh. Gól: Tischler (37., 52., 65.), illetve Csehi (2.), Magasföldi (63.), Böde (67., 79.).
GYŐR–KAPOSVÁR 2-0 (2-0), Győr, 2000 néző, v.: Takács. Gól: Alekszidze (32.), Dinjar (35.).
SIÓFOK–HONVÉD 1-3 (1-1), Siófok, 1000 néző, v.: Kulcsár. Gól: Homma (40.), illetve Danilo (6.), Délczeg (50., öngól), Czár (90.).
FERENCVÁROS–PÁPA 3-0 (1-0), Albert-stadion, 5000 néző, v.: Fábián. Gól: Schembri (45.), Morales (71.), Dragóner (90.).
ÚJPEST–VIDEOTON 1-0 (1-0), Szusza-stadion, 3500 néző, v.: Veizer. Gól: Ahjupera (13.).
SZOLNOK–ZTE 1-3 (0-2), Szolnok, 500 néző, v.: Radványi. Gól: Milicsics (51.) illetve Kamber (21.), Balázs Zs. (41.), Máté P. (60., öngól).
DVSC–HALADÁS 1-2 (1-0), Debrecen, 7000 néző, v.: Berger. Gól: Coulibaly (26., 11-esből), illetve Sipos (57.), Halmosi (67.).

Pénteken játszották: Vasas–Kecskemét 1-1.

16. Szolnok 30 5 6 19 26-56 21

Gyakorlatilag egész tavasszal nyilvánvaló volt, hogy története első aranyérmét nyeri a Videoton és kiesik a Szolnok, a hajrára az is ténnyé vált, hogy váratlan bravúrral ezüstérmes lesz a Paks, és ellentétes előjelű szenzációt okozva kiesik az MTK. A várakozásokhoz képest a két legszélsőségesebb teljesítményt nyújtott alakulat szombaton a Hidegkuti-stadionban egymás ellen zárta a szezont, és most már akár szokásosnak is mondható, hogy a tolnai vendégek kétszer is hátrányból fordítva, a második félidő második felében két gólt szerezve 4-3-ra győztek. A másik szombati találkozón a Győr 2-0-ra legyűrte a Kaposvárt, amely így lehorgonyzott a középmezőny élén.
Vasárnap 17.30-tól pedig megkezdődött a bronzcsata, három szereplővel: a Ferencváros a Pápát, a Debrecen a Haladást fogadta, a Zalaegerszeg Szolnokra látogatott. Mivel a Fradi pontelőnnyel állt a harmadik helyen, nem kellett egyebet tennie, mint hazai pályán begyűjteni a három pontot. A meccset kettős ünnep vezette fel: előbb a KEK-et nyert kézilabdás lányokat köszöntötték, majd a pályafutását a szezon végén befejező Dragóner Attilát. Az ihletett hangulat azonban átmenetileg elillant, mert eléggé nyögvenyelős futballt láthatott a publikum. Szünetben mégis újra vigadhatott a Fradi-tábor, ugyanis a félidő tulajdonképpeni első, de mindenképpen utolsó érdemi momentumaként Abdi spiccel odaszúrt passzával Schembri a bal oldalon kilépett, és eltekerte a labdát az elé futó Szűcs mellett. Fordulás aztán hamar pályára került Dragóner, és mint a mesében, a 90. percben az ő lövése állította be a végeredményt. A 3-0-t, mert korábban Rósa labdaszerzését követően Morales ziccerben a jobb alsóba helyezett. Szűcs Lajos, a Fradi korábbi kapusa egyik helyzetet sem tisztázhatta, de pár bravúrt bemutatott, és ezzel is, azzal is osztatlan népszerűségre tett szert a hazai nézők előtt.
A közönség elsősorban persze Dragóner Attilát éltette, majd a lefújást követően a pályára tódulva is körülrajongta, de az ünneplésből mindenkinek kijutott. Érthetően, hiszen a roppant zaklatottan kezdődött szezont a dobogón zárta Prukner László együttese, így indulhat az Európa-ligában. A bronzéremmel egyben a legjobb fővárosi alakulat lett. Míg hajdan évtizedeken át kiosztották a vidék legjobbja címet, addig a harmadik évezredre fordult a kocka, és idén Budapest legjobbja, a Ferencváros a harmadik helyre ért oda.
A címvédő Debrecen viszont lecsúszott az ötödikre, mert otthonában kapott ki a Haladástól, így megelőzte a ZTE. A bajnok Videoton újpesti vereséggel zárt – pontosabban éjszakába nyúló, székesfehérvári utcabállal.