The Huffington Post
Az a tény, hogy a Nemzetközi Valutaalap (IMF) egykori vezetőjét bíróság elé állítják, amiért egy New York-i hotelszobában állítólag megerőszakolt egy szobalányt, nagy hír. De képzeljék el, hogy ezt az ismert embert nem egy szobalány megerőszakolásával vádolják meg, hanem azért, mert hagyta éhen halni – gyermekeivel, szüleivel és több ezer emberrel egyetemben. Ezt tette az IMF ártatlan emberek sokaságával az utóbbi időben – olvasható a népszerű amerikai hírportálon Johann Hari tollából. A szerző szerint ahelyett, hogy az IMF segítene a szegényeken, strukturális kiigazításokat követel a segítséget kérő országoktól. Hari megjegyzi, hogy ez Magyarország esetében nem sikerült, hiszen a magyarok elűzték a közkiadásokat megnyirbáló, az IMF által dicsért kormányt, és egy olyat választottak helyette, amely inkább a bankokat adóztatta meg. Az IMF „sikongott”, hogy a pénzintézetek elhagyják az országot, de a jóslat nem vált be. Magyarország a lakosság megbüntetése helyett a józan mérsékelt intézkedéseket választotta.
DW
Egyre több belga állampolgár igyekszik bizonyítani luxemburgi származását arra az esetre, ha a több mint egy éve kormány nélkül létező Belgiumban nem szűnik meg a politikai válság, esetleg az ország két részre bomlik – olvasható a német hírportálon. Többen a szomszédos Luxemburgban kezdenének új életet, ehhez azonban felmenőik születési anyakönyveit kell megkeresniük, hogy bizonyítani tudják luxemburgi származásukat.
Der Spiegel
A német alkotmányvédelmi hatóságok a hírmagazin értesülése szerint ismét megerősödő harcias szélsőbaloldali mozgalomra figyelmeztetnek. Az erőszakra kész személyek száma 2005 és 2010 között csaknem 20 százalékkal emelkedett.
Napi sajtószemle
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!