Kellner kikapott, de Balázs egyenlített

Munkatársunktól
2011. 07. 18. 22:00

Kellner Ádám kikapott, Balázs Attila viszont megnyerte a meccsét, így a Magyarország–Fehéroroszország találkozó 1-1-re áll a gödöllői Davis-kupa-találkozón, az euroafrikai zóna II. csoportjának második fordulójában. Az első meccsen a mindent eldöntő felvonásban a két szett hátrányból egyenlítő Kellner brékelte riválisát, 5:4-es vezetésénél már 30-15 volt a javára, amikor egy bírói hiba megzavarta, és vesztett. Balázs Attila viszont legyőzte Szjarhej Betaut, így kiegyenlített.
Euroafrikai zóna II. csoport, 2. forduló: Magyarország-Fehéroroszország 1-1 – állás az első nap után. Kellner Ádám–Ignatyik 6:7 (5-7), 4:6, 7:5, 6:1, 5:7; Balázs Attila–Betau 6:2, 6:1, 7:5.
Babos Tímea kiesése után magyar játékos nélkül folytatódott a 220 ezer dollár összdíjazású Poli-Farbe Budapest Grand Prix salakpályás női tenisztorna a Római Teniszakadémián. A tegnapi negyeddöntők során a második kiemelt olasz Sara Errani a harmadik szettben feladta az Anabel Medina Garriguesszel vívott küzdelmet. Az ötödikként rangsorolt spanyol játékos Irina-Camelia Beguval találkozik majd a legjobb négy között, miután a hetedik kiemelt román hölgy simán verte a selejtezőből indult spanyol Estrella Cabeza Candelát.
Negyeddöntő: Vinci (olasz, 1.)–Kucova (szlovák) 4:6, 7:6 (7-3), 6:3, Zakopalova (cseh, 3.)–K. Bondarenko (ukrán) 6:0, 6:4, Medina Garrigues (spanyol, 5.)–Errani (olasz, 2.) 4:6, 7:5, 3:0-nál Errani feladta, Begu (román, 7.)–Cabeza Candela (spanyol) 6:0, 6:3.