The New York Times
Nem fűz komoly reményeket az amerikai liberális lap az Egyesült Államok, az ENSZ, az EU és Oroszország alkotta közel-keleti négyes újabb találkozójához. Mint fogalmaz, amenynyiben a palesztinok egyoldalúan követelik az ENSZ-től függetlenségük elismerését, csak politikai győzelmet arathatnak, de az államiságot nem érik el, mert Washington vétózni fog. A lap a hivatalos amerikai álláspontot visszhangozva csak a palesztin–izraeli tárgyalások felújításában látja a kiutat.
La Stampa
Miközben az ENSZ tagállamainak többsége kész szeptemberben elismerni a független palesztin államot, s a palesztinok célja már a minősített többség megszerzése, Barack Obama utasította külügyminiszterét egy, a világszervezet alapokmányára épülő ellenstratégia kidolgozására, tudta meg az olasz lap.
The Wall Street Journal
Soros György egész életében rablóhadjáratokat folytatott, állapítja meg az amerikai üzleti körök lapja, felemlegetve, hogy a spekuláns 1992-ben a brit fontot és az olasz lírát rendítette meg, majd pénzügyi és katonai segítséget nyújtott az UCK-nak, a Koszovói Felszabadítási Hadseregnek. Mint a lap megjegyzi, meg is kéri ennek az árát, hiszen egy New Yorkban élő albán milliomossal szövetkezve rá akarja tenni a kezét a koszovói szénkészletre.
Napi sajtószemle
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en














Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!