„A nyugdíjasokat sújtó inflációs hatás mértéke jóval meghaladja az átlagos infláció nagyságát, hiszen a rezsiköltségek, az élelmiszerárak és az egészségügyi kiadások növekedése különösképpen a nyugdíjasokat sújtja” – hívta fel a figyelmet Aszódi, aki hozzátette azt is: a nyugdíjasok 30 százaléka 50-55 ezer forint alatti nyugdíjból él. 60-70 ezer nyugdíjast három vagy több krónikus betegség kínoz, ezen idős emberek számára a nyugdíj további csökkentése és a további áremelkedések katasztrofális hatásokkal járnak. „Akik nem tudnak megélni az egyre csökkenő összegű nyugdíjból, azok munkát kénytelenek vállalni, egy ledolgozott élet után, megfáradtan, betegen – nem pedig azért, hogy dőzsölhessenek. A kormány azonban ezeket a nyugdíjasokat is sarcokkal sújtja: megadóztatják a nyugdíjukat!” – zárul a képviselő közleménye.
MTI

















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!