Leesett az előkészítés közben: nem érte meg a műtétet

Műtéti előkészítés közben csúszott le egy beteg a műtőasztalról a Borsod megyei Kazincbarcika kórházában. Az idős nő a baleset után nem sokkal - eddig ismeretlen okból - meghalt.

MNO
2008. 01. 29. 12:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szabados Olivér rendőr alezredes, a kazincbarcikai rendőrkapitányság bűnügyi osztályvezetője kedden arról tájékoztatott, hogy a rendőrség ügyeletére még múlt csütörtökön érkezett a bejelentés a kórházból, amely szerint a sebészeti osztályon műtéti előkészítést követően vesztette életét egy 79 éves, sajószentpéteri lakos. Az előzmények kapcsán hozzátette: az idős nőt combnyaktörés gyanújával szállították a városi kórházba, ahol a műtét elvégzése mellett döntöttek. A bejelentéssel kapcsolatban a kazincbarcikai rendőrkapitányság közigazgatási eljárás keretében indított vizsgálatot, a halál pontos okának megállapítására igazságügyi orvos szakértőt kértek fel.

Trencsényi Erzsébet, a kórház igazgatója kedden azt mondta: a beteget nem hagyták magára, a teljes műtéti team körülötte volt. Épp az operációt előkészítve próbálták megmozdítani, amikor lecsúszott a műtőasztalról. Az igazgató hangsúlyozta: az asszony „többszörösen agyvérzett” és magatehetetlen volt. Nem lehet kizárni azt sem, hogy esetleg újabb szélütés érte, ám ezt a boncolás állapítja majd meg. Mint mondta, az eset után az idős nőt nem operálták meg, hanem levitték az intenzív osztályra. A kórház értesítette egyébként a rendőrséget, s már belső vizsgálatot is elrendeltek az ügyben.

(mti)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.