Orbán: Eltörölheti a három igen a rossz politikát + Videó

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Magyar Nemzet

A referendum tétje az emberek versenyképessége, amely a legfontosabb a 21. században – jelentette ki Orbán Viktor, a Fidesz – Magyar Polgári Szövetség elnöke a párt hétfői frakcióülésén. Figyelmeztetett: a kormány legalább úgy fog hazudni a szociális népszavazás ellenkampányában, mint a 2006-os országgyűlési választások alkalmával.• Nézze meg Orbán Viktor beszédét a Hír Televízió felvételén!• Debrecenben ülésezik a Fidesz elnöksége •Juhász: A szükséges korrekciós lépéseket meg kell hozni•Magyar ígéri: senki nem marad ki

MNO
2008. 01. 28. 17:16
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Miközben milliárdokban mérhető az adófizetők azon pénze, amit a kormány kampányra fordít, aközben dobozdíjakat akarnak bevezetni olyan gyógyszerekre is, amelyektől emberek élete közvetlenül függ – mutatott rá. „Jól látható, hogy beteg emberek meggyógyítására nem akar a kormány pénzt adni, de kampányolni, politikai célokra felhasználni adóforintokat, arra bizony van esze. Azt kell mondanom, hogy elment a józan eszük” – jelentette ki a Fidesz elnöke.

A népszavazás nem pártkérdés, nem az számít, hogy ki hová szavazott korábban. A referendum tétje az emberek versenyképessége, amely a legfontosabb a 21. században – mondta Orbán Viktor. Ennek egyik alappillére az oktatás, a másik pedig az egészségügy – világított rá.

A „három konkrét igen egy nagy, szimbolikus döntéssé áll össze”, amely eltörölheti a most uralkodó rossz politikát és új szemléletet hozhat a helyére – foglalta össze Orbán, aki szerint az első igennel az emberek a saját önbecsülésüket állíthatják vissza, a másodikkal kimondják, hogy nem ők tehetnek arról, hogy Magyarország ide jutott, a harmadikkal pedig azt nyilvánítják ki: hazugságoknak nem lehet helyük a közéletben.

„Március 9-én az emberek végre dönthetnek azokról, akik a fejük felett döntöttek – róluk. Azt üzenjük Magyarország polgárainak, hogy eljött az ideje, hogy végre komolyan vegyük a saját országunkat. Eljött az ideje, hogy komolyan vegyük egymást és önmagunkat. Vegyük komolyan a kimondott szavakat és tetteket” – mondta Orbán Viktor.

„Ha nem szavazunk igennel, akkor azt mondjuk ki, hogy tovább hagyjuk becsapni magunkat” – szögezte le Orbán Viktor. A Fidesz elnöke beszédét azzal zárta, hogy a szociális népszavazás nemcsak a válságból való kiút kezdete, hanem Magyarország felemelkedéséé is.

(MNO)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.