Soós Zsoltné elmondta, hogy a választás kiírására azért kerül sor, mert a polgármester még a múlt év novemberében lemondott posztjáról Áporkán. Azóta a héttagú testület korelnöke látta el az 1200 lakosú kisközség vezetői feladatait. Most négyen indulnak a polgármesteri székért, valamennyien független jelöltként szálltak ringbe. A faluban 900-an jogosultak voksolásra.
Egy helyiséget rendeznek be szavazófülkének, s az a jelölt nyer majd, aki a legtöbb voksot mondhatja magáénak – hívta fel a figyelmet Soós Zsoltné.
Gilvánfán is választanak, a polgármesteri székért öt független jelölt, Bogdán László, Csonka László, Faragó Józsefné, Orsós János és Palkó Zsigmond verseng, az öt képviselői helyre tizenheten pályáznak. Rájuk a mintegy négyszáz lelket számláló Gilvánfa kétszázharminc választópolgára reggel hat és este hét óra között, egy szavazókörben adhatja le voksát – mondta el a falu jegyzője.
A település képviselő-testülete tavaly novemberben döntött az önfeloszlatás mellett, mert nem kívánt tovább együtt dolgozni Bogdán János polgármesterrel. A hivatalos indoklás szerint azért, mert a falu első embere és a lakosság között nem volt megfelelő a kapcsolat.
A távirati iroda önkormányzati körökből akkor úgy értesült, hogy a lépésre okot a polgármester vizsgálata szolgáltatott, mely azt hivatott kideríteni, kik törtek be a közelmúltban az önkormányzat raktárába. Bogdán János arra tett utalást a képviselőknek, hogy a feltételezett elkövetők az ő rokonaik közül kerülhettek ki. A testületi tagok ezt sérelmezték, s a polgármester ellen fordultak.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.