Városházát épít újjá Demszky Szarajevóban

Az európai uniós pályázat elkészítésével, és annak költségeivel segíti Budapest a balkáni háborúban kiégett szarajevói régi városháza újjáépítését - mondta Demszky Gábor a szarajevói polgármesterrel folytatott keddi megbeszélés során Budapesten. Megállapodás született arról is, hogy a magyar főváros megosztja tapasztalatait Szarajevóval és segítséget nyújt az infrastruktúra-fejlesztéshez.

MNO
2008. 01. 22. 14:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A budapesti látogatáson részt vevő Semiha Borovac szarajevói polgármester a megbeszélésen elmondta: a 110 évvel ezelőtt, az Osztrák-Magyar Monarchia idején épült régi városházát 1992-ben felgyújtották, s most a rekonstrukcióhoz kérik Budapest segítségét.

Az újjáépítés 10 millió euróba kerül, amelyet az Európai Unió több mint 2 millió, Ausztria pedig 750 ezer euróval támogat. A polgármester elmondása szerint azonban ez csak állagmegóvásra volt elég.

Semiha Borovac hozzátette: a magyar kormány a beruházást 100 ezer eurós gyorssegéllyel támogatta. A szarajevói városvezetés célja, hogy a városháza felújítására Bosznia-Hercegovina fővárosa és Budapest közösen pályázzon további uniós forrásokra. Demszky Gábor (SZDSZ) ehhez a magyar főváros együttműködését ígérte.

A két városvezető megállapodott abban, hogy Budapest megosztja tapasztalatait és segítséget nyújt a szarajevói infrastruktúra-fejlesztéshez, élénkítik a két főváros kulturális és az idegenforgalmi kapcsolatait.

A két város 1995-ben kötött testvérvárosi megállapodást; Demszky Gábor az ostrom ezredik napján látogatott el Bosznia-Hercegovina fővárosába. Semiha Borovac ezzel kapcsolatban úgy fogalmazott: „nagyra értékelik és soha sem felejtik el”, hogy a főpolgármester akkor utazott el Szarajevóba, amikor a város „a legnehezebb időket élte”.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.