Allergiások réme – támad a pollen

Átlagosan kétszer annyi pollen van már most a levegőben, mint az elmúlt évben ebben az időszakban, a pollenszezon pedig korán, január végén elkezdődött a mogyoró virágzásával - mondta Apatini Dóra, az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) Aerobiológiai Hálózatának munkatársa szerdán, budapesti sajtótájékoztatóján.

MNO
2008. 02. 27. 13:42
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Apatini Dóra elmondta: az allergiás betegek – akiknek száma hivatalosan 200 ezerre tehető – 11-25 százaléka érezheti meg a korai pollenszezont. Ennyien allergiásak a most virágzó mogyoró és égerfa pollenjére.

Az országban elsőként a Dél-Dunántúlról és a Nyugat-Dunántúlról jeleztek akkora pollenmennyiséget, amely már allergiás tüneteket okozhat. Az ország 19 mérőállomásáról a mogyoró, az éger és a tiszafafélék, valamint a nyár és a kőris pollenjét regisztrálták.

A tavaszi fák magasabb pollenkibocsátása Apatini Dóra szerint a melegebb, de változatosabb időjárás miatt van. A fák virágzásához fontos, hogy legyen fagyos időszak is, ami idén január elején bekövetkezett, a napokban pedig az átlagnál melegebb van, ami elősegíti a fák gyorsabb virágzását.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.